Dette er resultatet fra Skadevi Handbollscup 2018. Se de seneste resultater fra Skadevi Handbollscup 2019 her.

Skövde HF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
02110700 fr 02/11 09:00 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Pulje 6 Skövde HF 2 8 - 5 Gustavsbergs IF HK    
02112000 fr 02/11 09:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 5 Redbergslids IK Blå 5 - 12 Skövde HF Svart    
02112002 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Pulje 5 Elverum Håndball 2 9 - 11 Skövde HF 1    
02111701 fr 02/11 10:45 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Pulje 2 Skara HF 2 16 - 8 Skövde HF 3    
02110704 fr 02/11 11:00 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Pulje 10 Skövde HF 1 11 - 8 Kungälvs HK Vit    
02110705 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Pulje 1 Skövde HF Vit 5 - 3 Kärra HF 2    
02110706 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Pulje 6 Skövde HF Röd 14 - 6 Alingsås HK 2    
02112005 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 1 IFK Bankeryd 2 12 - 15 Skövde HF Vit    
02111703 fr 02/11 12:15 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Pulje 4 IFK Karlsborg 12 - 14 Skövde HF 1    
02110707 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Pulje 5 Skövde HF Svart 10 - 22 Torslanda HK 1    
02112006 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 4 Skövde HF Röd 13 - 11 IK Baltichov 1    
02112007 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Pulje 3 Skövde HF 2 16 - 7 Partille IF    
02112009 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 5 Skövde HF Svart 13 - 8 Haninge HK 1    
02111908 fr 02/11 14:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 5 Skövde HF 2 11 - 28 Kärra HF 1    
02110711 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Pulje 6 Skövde HF 2 15 - 8 IFK Bankeryd Blå    
02112010 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Pulje 5 Skövde HF 1 14 - 9 IF Hallby HK    
02112011 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 1 Skövde HF Vit 8 - 10 Kärra HF    
02112012 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 4 Halmstad Handboll 8 - 8 Skövde HF Röd    
02110713 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Pulje 10 Skövde HF 1 9 - 8 HK Aranäs 2    
02111910 fr 02/11 15:45 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 4 Skövde HF 1 17 - 12 IK Sävehof 3    
02110912 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Helenahallen F10 Pulje 1 Habo Handboll 1 Finished Skövde HF Vit      
02110714 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Pulje 1 Skövde HF Vit 14 - 10 Huddinge HK 2    
02111316 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Pulje 2 Elverum Håndball 2 13 - 24 Skövde HF 3    
02110715 fr 02/11 16:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Pulje 5 HK Aranäs Röd 4 - 14 Skövde HF Svart    
02110716 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Pulje 6 Göksten 2 7 - 12 Skövde HF Röd    
02110916 fr 02/11 18:00 fr 02/11 Helenahallen F10 Pulje 1 Hammarby IF HF Finished Skövde HF Röd      
02112017 fr 02/11 18:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Pulje 3 Vetlanda HF 2 5 - 11 Skövde HF 2    
02110917 fr 02/11 18:30 fr 02/11 Helenahallen F10 Pulje 1 Tibro HK Finished Skövde HF Rosa      
02111917 fr 02/11 20:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 5 IK Sävehof 2 18 - 10 Skövde HF 2    
02111325 fr 02/11 21:15 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Pulje 4 IK Sävehof 3 13 - 21 Skövde HF 1    
03110700 lø 03/11 08:00 lø 03/11 Fjärilshallen F12 Pulje 6 Kärra HF Kärra 2 9 - 12 Skövde HF 2    
03112002 lø 03/11 09:00 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 4 Skövde HF Röd 9 - 12 Huddinge HK 2    
03111803 lø 03/11 09:30 lø 03/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Pulje 1 Skövde HF Rosa Finished Skara HF 2      
03112003 lø 03/11 09:30 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 1 Elverum Håndball 2 8 - 8 Skövde HF Vit    
03112004 lø 03/11 10:00 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 5 Skövde HF Svart 4 - 15 H43 Lund    
03110705 lø 03/11 10:30 lø 03/11 Fjärilshallen F12 Pulje 10 Huddinge HK 2 14 - 9 Skövde HF 1    
03112007 lø 03/11 11:30 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Pulje 3 Skövde HF 2 16 - 16 Elverum Håndball 1    
03110408 lø 03/11 12:00 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Skövde HF Vit Finished Tibro HK      
03112008 lø 03/11 12:00 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Pulje 5 Kungälvs HK 1 13 - 11 Skövde HF 1    
03110709 lø 03/11 12:30 lø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 1 Kävlinge HK 8 - 12 Skövde HF Vit    
03110710 lø 03/11 13:00 lø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 5 Skuru IK Grön 16 - 5 Skövde HF Svart    
03110410 lø 03/11 13:00 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Skövde HF Rosa Finished HK Country      
03110711 lø 03/11 13:30 lø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 6 H43 Lund HF 2 11 - 5 Skövde HF Röd    
03110411 lø 03/11 13:30 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Skövde HF Röd Finished IFK Bankeryd Blå      
03111911 lø 03/11 13:45 lø 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 5 Skövde HF 2 19 - 18 RP IF Linköping    
03111012 lø 03/11 14:15 lø 03/11 Tibro Sporthall A F16 Pulje 2 Skövde HF 3 9 - 14 Redbergslids IK Blå    
03112013 lø 03/11 14:30 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/16 Final Skövde HF Svart 9 - 10 HK Aranäs 1    
03110413 lø 03/11 14:30 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 IFK Bankeryd Vit Finished Skövde HF Rosa      
03110414 lø 03/11 15:00 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Skara HF 2 Finished Skövde HF Röd      
03110110 lø 03/11 15:00 lø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 A-Slutspel 1/8 Final Eskilstuna GUIF Lag Ebba 14 - 6 Skövde HF Vit    
03112015 lø 03/11 15:30 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/16 Final Skövde HF Röd 7 - 10 Haninge HK 2    
03110715 lø 03/11 15:30 lø 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/16 Final BK Heid 8 - 9 Skövde HF 1    
03110415 lø 03/11 15:30 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Skövde HF Vit Finished HK Guldkroken Hjo      
03110511 lø 03/11 15:45 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Pulje 4 Skövde HF 1 21 - 9 IFK Karlsborg    
03110114 lø 03/11 17:05 lø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF Vit 8 - 5 IFK Bankeryd    
03110419 lø 03/11 17:30 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Habo Handboll 2 Finished Skövde HF Röd      
03110719 lø 03/11 17:30 lø 03/11 Fjärilshallen F11 A-Slutspel 1/8 Final Eskilstuna GUIF 1 10 - 9 Skövde HF Röd    
03111717 lø 03/11 17:45 lø 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 14 - 18 Skövde HF 1    
03111717 lø 03/11 17:45 lø 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 14 - 18 Skövde HF 1    
03110420 lø 03/11 18:00 lø 03/11 Arena Skövde B F10 Pulje 1 Skövde HF Vit Finished Hammarby IF HF      
03111016 lø 03/11 18:10 lø 03/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel 1/8 Final Skövde HF Svart 8 - 5 Göksten 1    
03110721 lø 03/11 18:30 lø 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 10 - 4 IF Hallby HK 2    
03110723 lø 03/11 19:30 lø 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/8 Final Alingsås HK 1 12 - 7 Skövde HF 1    
03110423 lø 03/11 19:45 lø 03/11 Arena Skövde B F16 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 1 22 - 10 IF Hallby HK 2    
03110118 lø 03/11 20:00 lø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF Vit 9 - 10 Skuru IK Vit    
03111021 lø 03/11 20:55 lø 03/11 Tibro Sporthall A F16 B-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 12 - 9 IFK Bankeryd    
03111825 lø 03/11 21:05 lø 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF 1 14 - 10 Backa HK 1    
03111924 lø 03/11 21:05 lø 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 B-Slutspel 1/8 Final Mariestads ...tad aif F16 9 - 20 Skövde HF 3    
04111700 sø 04/11 08:00 sø 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF 1 9 - 19 Kärra HF 1    
04111302 sø 04/11 09:05 sø 04/11 Arena Skövde C F14 A-Slutspel Semifinal Skuru IK 2 13 - 12 Skövde HF 1    
04111102 sø 04/11 09:10 sø 04/11 Tibro Sporthall B F11 B-Slutspel 1/4 Final Huddinge HK 1 8 - 10 Skövde HF Svart    
04110703 sø 04/11 09:35 sø 04/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/4 Final Eskilstuna GUIF 2 svart 9 - 8 Skövde HF 2    
04111904 sø 04/11 10:10 sø 04/11 Skara Vilanhallen 2 F10 Pulje 1 Skövde HF Röd Finished HK Guldkroken Hjo      
04111905 sø 04/11 10:40 sø 04/11 Skara Vilanhallen 2 F10 Pulje 1 Skövde HF Rosa Finished IF Hallby HK      
04111906 sø 04/11 11:10 sø 04/11 Skara Vilanhallen 2 F10 Pulje 1 Skövde HF Vit Finished Skara HF 1      
04111305 sø 04/11 11:15 sø 04/11 Arena Skövde C F16 B-Slutspel 1/4 Final IFK Karlsborg 15 - 11 Skövde HF 2    
04111005 sø 04/11 11:45 sø 04/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel Semifinal Nödinge SK ...boll Orange 5 - 13 Skövde HF Svart    
04111705 sø 04/11 11:50 sø 04/11 Skara Idrottshall F16 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 16 - 17 Skövde HF 3    
04111808 sø 04/11 12:30 sø 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Pulje 1 IF Hallby HK Finished Skövde HF Röd      
04111809 sø 04/11 13:00 sø 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Pulje 1 IFK Bankeryd Vit Finished Skövde HF Vit      
04111610 sø 04/11 14:00 sø 04/11 Billingskolan F10 Pulje 1 Habo Handboll 2 Finished Skövde HF Rosa      
04111309 sø 04/11 15:15 sø 04/11 Arena Skövde C F16 B-Slutspel Semifinal Skövde HF 3 9 - 19 IFK Karlsborg    
04110713 sø 04/11 15:30 sø 04/11 Fjärilshallen F11 B-Slutspel Final Skövde HF Svart 11 - 2 Göksten 2    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad