Dette er resultatet fra Skadevi Handbollscup 2018. Se de seneste resultater fra Skadevi Handbollscup 2019 her.

IK Sävehof

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
02110500 fr 02/11 09:00 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Pulje 4 IFK Skövde HK 1 20 - 15 IK Sävehof 3    
02110403 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Arena Skövde B F13 Pulje 3 Torslanda HK 14 - 9 IK Sävehof 2    
02111304 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Arena Skövde C F13 Pulje 2 IFK Bankeryd 1 10 - 16 IK Sävehof 1    
02110502 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F14 Pulje 1 IK Sävehof 1 19 - 6 HK Lidköping    
02111002 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 6 Elverum Håndball 1 25 - 16 IK Sävehof 4    
02111206 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Kavelbrohallen A P13 Pulje 5 HK Aranäs 3 14 - 10 IK Sävehof 1    
02111003 fr 02/11 12:15 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 2 IFK Skövde HK 3 13 - 24 IK Sävehof 1    
02111705 fr 02/11 13:45 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Pulje 1 Falköpings AIK HK 7 - 23 IK Sävehof 1    
02111005 fr 02/11 13:45 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 3 HP Tibro 18 - 15 IK Sävehof 2    
02111210 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Kavelbrohallen A P13 Pulje 3 HP Skövde 90 11 - 14 IK Sävehof 2    
02110609 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Pulje 4 IFK Skövde HK 2 15 - 7 IK Sävehof    
02111909 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 5 RP IF Linköping 11 - 21 IK Sävehof 2    
02111910 fr 02/11 15:45 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 4 Skövde HF 1 17 - 12 IK Sävehof 3    
02111009 fr 02/11 16:45 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 3 Uppsala HK 1 10 - 30 IK Sävehof 2    
02111912 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F14 Pulje 7 Skuru IK 1 10 - 9 IK Sävehof 2    
02111010 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 6 IK Sävehof 4 16 - 20 Hammarby IF HF    
02111913 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 4 IFK Karlsborg 16 - 21 IK Sävehof 3    
02111115 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Tibro Sporthall B F13 Pulje 2 IK Sävehof 1 9 - 6 RP IF Linköping    
02111319 fr 02/11 17:45 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Pulje 1 IK Sävehof 1 18 - 12 Skuru IK 1    
02110515 fr 02/11 18:15 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Pulje 4 IK Sävehof 3 20 - 24 LIF Lindesberg    
02111818 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 1 F13 Pulje 3 IK Sävehof 2 17 - 4 Tyresö Handboll Röd    
02110618 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Pulje 4 IK Sävehof 12 - 5 Fjellhammer 2    
02110517 fr 02/11 19:45 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Pulje 2 IK Sävehof 1 30 - 4 IF Hallby HK 1    
02111917 fr 02/11 20:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 5 IK Sävehof 2 18 - 10 Skövde HF 2    
02110723 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Fjärilshallen F14 Pulje 1 OV Helsingborg 2 9 - 12 IK Sävehof 1    
02110621 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Pulje 4 IFK Skövde HK 2 14 - 10 IK Sävehof    
02111822 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Pulje 7 Skara HF 9 - 10 IK Sävehof 2    
02110119 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P13 Pulje 3 IK Sävehof 2 17 - 13 Åkersberga HK    
02110724 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Fjärilshallen P13 Pulje 5 HK Silwing Troja 14 - 19 IK Sävehof 1    
02111325 fr 02/11 21:15 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Pulje 4 IK Sävehof 3 13 - 21 Skövde HF 1    
03110500 lø 03/11 08:00 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Pulje 6 IK Sävehof 4 13 - 13 RP IF Linköping 1    
03110103 lø 03/11 09:30 lø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 Pulje 4 IK Sävehof 12 - 7 Fjellhammer 2    
03111704 lø 03/11 10:00 lø 03/11 Skara Idrottshall F14 Pulje 1 IK Sävehof 1 20 - 9 Huddinge HK HHK 1    
03110404 lø 03/11 10:00 lø 03/11 Arena Skövde B F14 Pulje 7 IK Sävehof 2 6 - 7 Nödinge SK Handboll    
03110503 lø 03/11 10:15 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Pulje 2 RP IF Linköping 3 11 - 23 IK Sävehof 1    
03110605 lø 03/11 10:30 lø 03/11 Stöpenhallen F13 Pulje 2 LVHK 1 11 - 11 IK Sävehof 1    
03112006 lø 03/11 11:00 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 3 Elverum Håndball 1 12 - 12 IK Sävehof 2    
03111907 lø 03/11 11:30 lø 03/11 Skara Vilanhallen 2 P13 Pulje 5 IK Sävehof 1 19 - 13 IF HV Tidaholm    
03110506 lø 03/11 12:00 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Pulje 1 IK Sävehof 1 37 - 6 Elverum Håndball    
03111010 lø 03/11 13:00 lø 03/11 Tibro Sporthall A P13 Pulje 3 Eskilstuna GUIF 8 - 21 IK Sävehof 2    
03111710 lø 03/11 13:00 lø 03/11 Skara Idrottshall P16 Pulje 4 Uppsala HK 2 17 - 12 IK Sävehof 3    
03111910 lø 03/11 13:00 lø 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Pulje 5 IK Sävehof 2 15 - 21 Kärra HF 1    
03110508 lø 03/11 13:30 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Pulje 4 IFK Karlsborg 14 - 16 IK Sävehof 3    
03111310 lø 03/11 13:30 lø 03/11 Arena Skövde C P16 Pulje 3 IK Sävehof 2 25 - 14 Elverum Håndball 2    
03112014 lø 03/11 15:00 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/16 Final IK Sävehof 2 11 - 10 Gustavsbergs IF HK    
03111215 lø 03/11 15:30 lø 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/16 Final IK Sävehof 1 19 - 10 Norrköpings HK    
03111714 lø 03/11 16:00 lø 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/8 Final IK Sävehof 1 21 - 5 Nödinge SK Handboll    
03111314 lø 03/11 16:00 lø 03/11 Arena Skövde C F13 A-Slutspel 1/8 Final H43 Lund 11 - 10 IK Sävehof 1    
03110617 lø 03/11 16:55 lø 03/11 Stöpenhallen P14 A-Slutspel 1/16 Final IK Sävehof 14 - 21 LVHK Svart    
03112021 lø 03/11 18:35 lø 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/8 Final Huddinge HK 2 14 - 6 IK Sävehof 2    
03110422 lø 03/11 19:00 lø 03/11 Arena Skövde B F16 A-Slutspel 1/8 Final Skuru IK 2 13 - 12 IK Sävehof 3    
03110117 lø 03/11 19:10 lø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F16 A-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 1 17 - 25 IK Sävehof 2    
03111720 lø 03/11 19:30 lø 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 1 19 - 15 LUGI HF 1    
03111223 lø 03/11 19:35 lø 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 2 16 - 12 IK Sävehof 1    
03111224 lø 03/11 20:05 lø 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/8 Final IK Sävehof 2 16 - 12 Stenungsunds HK    
03110516 lø 03/11 20:05 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 2 18 - 15 IK Sävehof 3    
03111122 lø 03/11 20:35 lø 03/11 Tibro Sporthall B F14 B-Slutspel 1/8 Final IK Sävehof 2 13 - 19 Huddinge HK HHK 1    
03110517 lø 03/11 20:50 lø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/8 Final Åkersberga HK 21 - 17 IK Sävehof 4    
04111701 sø 04/11 08:45 sø 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 1 28 - 9 Redbergslids IK Blå    
04110501 sø 04/11 08:45 sø 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 2 22 - 13 Skuru IK 2    
04110102 sø 04/11 09:05 sø 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F14 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 11 - 5 Kärra HF 2    
04111203 sø 04/11 09:35 sø 04/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 2 10 - 4 Hammarby IF HF    
04111703 sø 04/11 10:20 sø 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 1 32 - 10 Uppsala HK 2    
04111704 sø 04/11 11:05 sø 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 2 21 - 17 Vetlanda HF    
04111207 sø 04/11 11:45 sø 04/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs 2 20 - 14 IK Sävehof 2    
04110106 sø 04/11 12:10 sø 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F14 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 18 - 9 Skuru IK 2    
04111706 sø 04/11 13:30 sø 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 15 - 14 Kärra HF 1    
04110505 sø 04/11 13:30 sø 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel Semifinal Kärra HF 3 7 - 15 IK Sävehof 2    
04111707 sø 04/11 14:15 sø 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 18 - 12 IK Sävehof 2    
04111707 sø 04/11 14:15 sø 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 18 - 12 IK Sävehof 2    
04110112 sø 04/11 16:45 sø 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F16 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 16 - 17 IK Sävehof 2    
04110112 sø 04/11 16:45 sø 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F16 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 16 - 17 IK Sävehof 2    
04110113 sø 04/11 17:40 sø 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel Final IFK Skövde HK 3 7 - 14 IK Sävehof 1    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad