Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

HK Country

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02110701 fr 02/11 09:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 9 HK Country 9 - 8 Kävlinge HK    
02112001 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 7 HK Malmö 10 - 6 HK Country    
02110900 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 IF Hallby HK Färdig HK Country      
02111601 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 3 RP IF Linköping 6 - 7 HK Country Svart    
02110901 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Helenahallen F11 Grp 8 Torslanda HK 2 13 - 2 HK Country    
02110803 fr 02/11 11:00 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 2 Alingsås HK Vit 7 - 5 HK Country    
02111806 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 1 P14 Grp 7 Önnereds HK 19 - 8 HK Country 04    
02110608 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Stöpenhallen F13 Grp 7 HK Aranäs 3 11 - 8 HK Country    
02110909 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig HK Country 2      
02110910 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 HP Skövde 90 Färdig HK Country 1      
02111613 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 5 HK Country Röd 6 - 14 Skogås HK    
02111616 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 3 HK Country Svart 7 - 12 IFK Bankeryd 2    
02110915 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 HK Country Färdig IFK Bankeryd Blå      
02110615 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Stöpenhallen F11 Grp 8 HK Country 5 - 14 Nödinge SK ...boll Orange    
02110617 fr 02/11 18:30 fr 02/11 Stöpenhallen P12 Grp 2 HK Country 8 - 15 Torslanda HK    
02110420 fr 02/11 18:45 fr 02/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder P11 Grp 5 Habo Handboll 5 - 6 HK Country Röd    
02111321 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Arena Skövde C - Danske Bank F12 Grp 9 HK Country 4 - 7 IF Hallby HK 2    
02112021 fr 02/11 20:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola P14 Grp 7 HK Country 04 19 - 4 Haslum IL Håndball 2    
03111701 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F13 Grp 7 HK Country 3 - 8 Huddinge HK 1    
03111002 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F12 Grp 9 HK Aranäs Röd 13 - 10 HK Country    
03111603 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 3 Torslanda HK Vit 6 - 5 HK Country Svart    
03110905 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig HK Country 1      
03110805 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 2 HK Country 8 - 15 UppsalaHK    
03110607 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 8 Skuru IK Vit 15 - 3 HK Country    
03111008 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A P14 Grp 7 HK Country 04 10 - 15 H43 Lund HF 1    
03111608 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 5 HK Country Röd 6 - 10 IFK Skövde HK 2    
03110908 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 2 Färdig Skara HK      
03110909 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK II Färdig HK Country 1      
03110410 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Rosa Färdig HK Country      
03110612 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Stöpenhallen F13 B-Slutspel 1/16 Final HK Brätte 5 - 9 HK Country    
03110913 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Mariestads AIF Färdig HK Country 2      
03110813 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Rydshallen P12 B-Slutspel 1/8 Final HK Country 12 - 11 Kärra HF    
03111614 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Billingskolan P11 B-Slutspel 1/8 Final HK Country Svart 4 - 7 Habo Handboll    
03111816 lö 03/11 16:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 B-Slutspel 1/8 Final Falköpings AIK HK 2 6 - 13 HK Country    
03110616 lö 03/11 16:20 lö 03/11 Stöpenhallen P14 B-Slutspel 1/8 Final HK Country 04 13 - 11 IF Hallby HK    
03110917 lö 03/11 16:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 2 Färdig IF Hallby HK 1      
03110918 lö 03/11 17:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 1 Färdig Kungälvs HK Blå      
03110418 lö 03/11 17:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 HK Country Färdig HK Guldkroken Hjo      
03111017 lö 03/11 18:40 lö 03/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Gul 5 - 6 HK Country    
03112023 lö 03/11 19:35 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F13 B-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 2 8 - 9 HK Country    
04110900 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK II Färdig HK Country 2      
04112000 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F13 B-Slutspel 1/4 Final HK Country 12 - 10 Redbergslids IK Vit    
04111601 sö 04/11 08:30 sö 04/11 Billingskolan P11 B-Slutspel 1/4 Final IFK Skövde HK 1 6 - 5 HK Country Röd    
04111802 sö 04/11 09:10 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 P12 B-Slutspel 1/4 Final Alingsås HK Blå 12 - 3 HK Country    
04110602 sö 04/11 09:15 sö 04/11 Stöpenhallen P14 B-Slutspel 1/4 Final Alingsås HK 3 19 - 15 HK Country 04    
04110903 sö 04/11 09:30 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 2 Färdig Kungälvs HK Grön      
04111003 sö 04/11 09:40 sö 04/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel 1/4 Final HK Country 1 - 5 Kärra HF 2    
04110704 sö 04/11 10:10 sö 04/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd Blå 7 - 8 HK Country    
04111604 sö 04/11 10:10 sö 04/11 Billingskolan F10 Grp 1 HK Country Färdig Habo Handboll 1      
04110907 sö 04/11 11:30 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK I Färdig HK Country 1      
04110908 sö 04/11 12:30 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 2 Färdig Norrköpings HK NHK I      
04112008 sö 04/11 12:35 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F13 B-Slutspel Semifinal HK Country 7 - 8 Halmstad Handboll    
04111608 sö 04/11 12:40 sö 04/11 Billingskolan F10 Grp 1 Tibro HK Färdig HK Country      
04110710 sö 04/11 13:25 sö 04/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Country 3 - 10 OV Helsingborg 1    
04110912 sö 04/11 14:00 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 1 Färdig Skara HK      
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Arena Skövde Skara Sommarland