Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

Elverum Håndball

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02111202 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 6 Elverum Håndball 2 13 - 11 Torslanda HK    
02112002 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Grp 5 Elverum Håndball 2 9 - 11 Skövde HF 1    
02111203 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 1 Elverum Håndball 1 17 - 6 IFK Karlsborg    
02111001 fr 02/11 10:45 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 3 HP Tibro 15 - 18 Elverum Håndball 2    
02111002 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 6 Elverum Håndball 1 25 - 16 IK Sävehof 4    
02110409 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Arena Skövde B P13 Grp 6 Elverum Håndball 2 7 - 11 Alingsås HK    
02112008 fr 02/11 13:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Grp 3 Elverum Håndball 1 10 - 4 Vetlanda HF 2    
02111107 fr 02/11 13:30 fr 02/11 Tibro Sporthall B F13 Grp 3 Elverum Håndball 1 11 - 8 Tyresö Handboll Röd    
02110412 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Arena Skövde B P13 Grp 1 Hammarby IF HF 10 - 13 Elverum Håndball 1    
02111109 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Tibro Sporthall B F14 Grp 5 Kungälvs HK 1 13 - 12 Elverum Håndball 2    
02111314 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Arena Skövde C P14 Grp 9 IFK Skövde HK 1 10 - 10 Elverum Håndball 1    
02111316 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Grp 2 Elverum Håndball 2 13 - 24 Skövde HF 3    
02111317 fr 02/11 16:45 fr 02/11 Arena Skövde C P14 Grp 2 Täby HBK 13 - 7 Elverum Håndball 2    
02110418 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Arena Skövde B F16 Grp 1 Elverum Håndball 15 - 12 Falköpings AIK HK    
02110115 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Grp 1 Kärra HF 8 - 4 Elverum Håndball 2    
02111012 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 6 RP IF Linköping 1 23 - 19 Elverum Håndball 1    
02111322 fr 02/11 19:30 fr 02/11 Arena Skövde C P14 Grp 2 Elverum Håndball 2 12 - 14 Halmstad Ha... Halmstad 2    
02111013 fr 02/11 19:45 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 3 Elverum Håndball 2 29 - 9 Uppsala HK 1    
02110422 fr 02/11 19:45 fr 02/11 Arena Skövde B P14 Grp 9 Elverum Håndball 1 14 - 11 Vetlanda HF    
02111324 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Grp 2 Redbergslids IK Blå 16 - 18 Elverum Håndball 2    
02110424 fr 02/11 20:45 fr 02/11 Arena Skövde B F13 Grp 3 Torslanda HK 17 - 6 Elverum Håndball 1    
02110622 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Stöpenhallen F14 Grp 3 Elverum Håndball 1 12 - 8 Partille IF    
02110425 fr 02/11 21:15 fr 02/11 Arena Skövde B F16 Grp 1 Skuru IK 1 22 - 22 Elverum Håndball    
02110120 fr 02/11 21:30 fr 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Grp 1 Elverum Håndball 2 12 - 8 IFK Bankeryd 2    
03110501 lö 03/11 08:45 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 6 Hammarby IF HF 17 - 15 Elverum Håndball 1    
03111302 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 2 Elverum Håndball 2 12 - 13 Alingsås HK 3    
03112003 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 1 Elverum Håndball 2 8 - 8 Skövde HF Vit    
03111106 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 Grp 1 Mölndal/Nord 6 - 7 Elverum Håndball 1    
03112006 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 3 Elverum Håndball 1 12 - 12 IK Sävehof 2    
03112007 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Grp 3 Skövde HF 2 16 - 16 Elverum Håndball 1    
03111207 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 6 Mariestads AIF 11 - 13 Elverum Håndball 2    
03110506 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 1 IK Sävehof 1 37 - 6 Elverum Håndball    
03111808 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 5 IF Hallby HK 16 - 12 Elverum Håndball 2    
03111309 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 9 LVHK Svart 15 - 6 Elverum Håndball 1    
03111310 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Arena Skövde C P16 Grp 3 IK Sävehof 2 25 - 14 Elverum Håndball 2    
03111712 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F16 Grp 2 Skara HF 2 11 - 12 Elverum Håndball 2    
03111112 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 B-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 2 5 - 4 IFK Karlsborg    
03112018 lö 03/11 17:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 A-Slutspel 1/8 Final Kungälvs HK 1 14 - 11 Elverum Håndball 1    
03111918 lö 03/11 17:35 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 P14 B-Slutspel 1/8 Final Halmstad Ha... Halmstad 1 20 - 14 Elverum Håndball 1    
03110115 lö 03/11 17:45 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 B-Slutspel 1/8 Final Alingsås HK 2 20 - 11 Elverum Håndball 2    
03111220 lö 03/11 18:05 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 1 5 - 11 Gimonäs UIF 05/06    
03110515 lö 03/11 19:20 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 1 15 - 18 IFK Skövde HK 2    
03112023 lö 03/11 19:35 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 2 8 - 9 HK Country    
03110725 lö 03/11 20:30 lö 03/11 Fjärilshallen F14 B-Slutspel 1/8 Final Partille IF 9 - 13 Elverum Håndball 2    
03110825 lö 03/11 21:05 lö 03/11 Rydshallen F13 B-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 1 11 - 5 Skåre HK Grön    
04110500 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 2 26 - 17 IFK Skövde HK 2    
04112003 sö 04/11 09:35 sö 04/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 1 8 - 10 Tyresö Handboll Gul    
04110502 sö 04/11 09:35 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 2 10 - 17 Kärra HF 3    
04110805 sö 04/11 10:40 sö 04/11 Rydshallen P13 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 2 9 - 8 Elverum Håndball 2    
04111705 sö 04/11 11:50 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 16 - 17 Skövde HF 3    
04112007 sö 04/11 12:00 sö 04/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 2 10 - 6 Alingsås HK 1    
04111307 sö 04/11 13:15 sö 04/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Semifinal RP IF Linköping 3 21 - 15 Elverum Håndball 2    
04112011 sö 04/11 14:20 sö 04/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Semifinal Huddinge HK HHK 1 13 - 15 Elverum Håndball 2    
04112013 sö 04/11 16:00 sö 04/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Final OV Helsingborg 1 17 - 7 Elverum Håndball 2    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad