Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

IK Sävehof

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02110500 fr 02/11 09:00 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 4 IFK Skövde HK 1 20 - 15 IK Sävehof 3    
02110403 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Arena Skövde B F13 Grp 3 Torslanda HK 14 - 9 IK Sävehof 2    
02111304 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Arena Skövde C F13 Grp 2 IFK Bankeryd 1 10 - 16 IK Sävehof 1    
02110502 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F14 Grp 1 IK Sävehof 1 19 - 6 HK Lidköping    
02111002 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 6 Elverum Håndball 1 25 - 16 IK Sävehof 4    
02111206 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 5 HK Aranäs 3 14 - 10 IK Sävehof 1    
02111003 fr 02/11 12:15 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 2 IFK Skövde HK 3 13 - 24 IK Sävehof 1    
02111705 fr 02/11 13:45 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 1 Falköpings AIK HK 7 - 23 IK Sävehof 1    
02111005 fr 02/11 13:45 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 3 HP Tibro 18 - 15 IK Sävehof 2    
02111210 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 3 HP Skövde 90 11 - 14 IK Sävehof 2    
02110609 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Grp 4 IFK Skövde HK 2 15 - 7 IK Sävehof    
02111909 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 RP IF Linköping 11 - 21 IK Sävehof 2    
02111910 fr 02/11 15:45 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 4 Skövde HF 1 17 - 12 IK Sävehof 3    
02111009 fr 02/11 16:45 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 3 Uppsala HK 1 10 - 30 IK Sävehof 2    
02111912 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F14 Grp 7 Skuru IK 1 10 - 9 IK Sävehof 2    
02111010 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 6 IK Sävehof 4 16 - 20 Hammarby IF HF    
02111913 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 4 IFK Karlsborg 16 - 21 IK Sävehof 3    
02111115 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Tibro Sporthall B F13 Grp 2 IK Sävehof 1 9 - 6 RP IF Linköping    
02111319 fr 02/11 17:45 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Grp 1 IK Sävehof 1 18 - 12 Skuru IK 1    
02110515 fr 02/11 18:15 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 4 IK Sävehof 3 20 - 24 LIF Lindesberg    
02111818 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 1 F13 Grp 3 IK Sävehof 2 17 - 4 Tyresö Handboll Röd    
02110618 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Grp 4 IK Sävehof 12 - 5 Fjellhammer 2    
02110517 fr 02/11 19:45 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 2 IK Sävehof 1 30 - 4 IF Hallby HK 1    
02111917 fr 02/11 20:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 IK Sävehof 2 18 - 10 Skövde HF 2    
02110723 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Fjärilshallen F14 Grp 1 OV Helsingborg 2 9 - 12 IK Sävehof 1    
02110621 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Grp 4 IFK Skövde HK 2 14 - 10 IK Sävehof    
02111822 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 7 Skara HF 9 - 10 IK Sävehof 2    
02110119 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P13 Grp 3 IK Sävehof 2 17 - 13 Åkersberga HK    
02110724 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Fjärilshallen P13 Grp 5 HK Silwing Troja 14 - 19 IK Sävehof 1    
02111325 fr 02/11 21:15 fr 02/11 Arena Skövde C F16 Grp 4 IK Sävehof 3 13 - 21 Skövde HF 1    
03110500 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 6 IK Sävehof 4 13 - 13 RP IF Linköping 1    
03110103 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 Grp 4 IK Sävehof 12 - 7 Fjellhammer 2    
03111704 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 Grp 1 IK Sävehof 1 20 - 9 Huddinge HK HHK 1    
03110404 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Arena Skövde B F14 Grp 7 IK Sävehof 2 6 - 7 Nödinge SK Handboll    
03110503 lö 03/11 10:15 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 2 RP IF Linköping 3 11 - 23 IK Sävehof 1    
03110605 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 2 LVHK 1 11 - 11 IK Sävehof 1    
03112006 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 3 Elverum Håndball 1 12 - 12 IK Sävehof 2    
03111907 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 P13 Grp 5 IK Sävehof 1 19 - 13 IF HV Tidaholm    
03110506 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 1 IK Sävehof 1 37 - 6 Elverum Håndball    
03111010 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A P13 Grp 3 Eskilstuna GUIF 8 - 21 IK Sävehof 2    
03111710 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Skara Idrottshall P16 Grp 4 Uppsala HK 2 17 - 12 IK Sävehof 3    
03111910 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 IK Sävehof 2 15 - 21 Kärra HF 1    
03110508 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 4 IFK Karlsborg 14 - 16 IK Sävehof 3    
03111310 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Arena Skövde C P16 Grp 3 IK Sävehof 2 25 - 14 Elverum Håndball 2    
03112014 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/16 Final IK Sävehof 2 11 - 10 Gustavsbergs IF HK    
03111215 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/16 Final IK Sävehof 1 19 - 10 Norrköpings HK    
03111714 lö 03/11 16:00 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/8 Final IK Sävehof 1 21 - 5 Nödinge SK Handboll    
03111314 lö 03/11 16:00 lö 03/11 Arena Skövde C F13 A-Slutspel 1/8 Final H43 Lund 11 - 10 IK Sävehof 1    
03110617 lö 03/11 16:55 lö 03/11 Stöpenhallen P14 A-Slutspel 1/16 Final IK Sävehof 14 - 21 LVHK Svart    
03112021 lö 03/11 18:35 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/8 Final Huddinge HK 2 14 - 6 IK Sävehof 2    
03110422 lö 03/11 19:00 lö 03/11 Arena Skövde B F16 A-Slutspel 1/8 Final Skuru IK 2 13 - 12 IK Sävehof 3    
03110117 lö 03/11 19:10 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F16 A-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 1 17 - 25 IK Sävehof 2    
03111720 lö 03/11 19:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 1 19 - 15 LUGI HF 1    
03111223 lö 03/11 19:35 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 2 16 - 12 IK Sävehof 1    
03111224 lö 03/11 20:05 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/8 Final IK Sävehof 2 16 - 12 Stenungsunds HK    
03110516 lö 03/11 20:05 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 2 18 - 15 IK Sävehof 3    
03111122 lö 03/11 20:35 lö 03/11 Tibro Sporthall B F14 B-Slutspel 1/8 Final IK Sävehof 2 13 - 19 Huddinge HK HHK 1    
03110517 lö 03/11 20:50 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/8 Final Åkersberga HK 21 - 17 IK Sävehof 4    
04111701 sö 04/11 08:45 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 1 28 - 9 Redbergslids IK Blå    
04110501 sö 04/11 08:45 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 2 22 - 13 Skuru IK 2    
04110102 sö 04/11 09:05 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F14 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 11 - 5 Kärra HF 2    
04111203 sö 04/11 09:35 sö 04/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 2 10 - 4 Hammarby IF HF    
04111703 sö 04/11 10:20 sö 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 1 32 - 10 Uppsala HK 2    
04111704 sö 04/11 11:05 sö 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel 1/4 Final IK Sävehof 2 21 - 17 Vetlanda HF    
04111207 sö 04/11 11:45 sö 04/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs 2 20 - 14 IK Sävehof 2    
04110106 sö 04/11 12:10 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F14 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 18 - 9 Skuru IK 2    
04111706 sö 04/11 13:30 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 15 - 14 Kärra HF 1    
04110505 sö 04/11 13:30 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel Semifinal Kärra HF 3 7 - 15 IK Sävehof 2    
04111707 sö 04/11 14:15 sö 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 18 - 12 IK Sävehof 2    
04111707 sö 04/11 14:15 sö 04/11 Skara Idrottshall P16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 18 - 12 IK Sävehof 2    
04110112 sö 04/11 16:45 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F16 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 16 - 17 IK Sävehof 2    
04110112 sö 04/11 16:45 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F16 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 16 - 17 IK Sävehof 2    
04110113 sö 04/11 17:40 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel Final IFK Skövde HK 3 7 - 14 IK Sävehof 1    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp