Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

Skövde HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02110700 fr 02/11 09:00 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 Skövde HF 2 8 - 5 Gustavsbergs IF HK    
02112000 fr 02/11 09:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 5 Redbergslids IK Blå 5 - 12 Skövde HF Svart    
02112002 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F14 Grp 5 Elverum Håndball 2 9 - 11 Skövde HF 1    
02111701 fr 02/11 10:45 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 2 Skara HF 2 16 - 8 Skövde HF 3    
02110704 fr 02/11 11:00 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 Skövde HF 1 11 - 8 Kungälvs HK Vit    
02110705 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 1 Skövde HF Vit 5 - 3 Kärra HF 2    
02110706 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 6 Skövde HF Röd 14 - 6 Alingsås HK 2    
02112005 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 1 IFK Bankeryd 2 12 - 15 Skövde HF Vit    
02111703 fr 02/11 12:15 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 4 IFK Karlsborg 12 - 14 Skövde HF 1    
02110707 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 5 Skövde HF Svart 10 - 22 Torslanda HK 1    
02112006 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 4 Skövde HF Röd 13 - 11 IK Baltichov 1    
02112007 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F14 Grp 3 Skövde HF 2 16 - 7 Partille IF    
02112009 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 5 Skövde HF Svart 13 - 8 Haninge HK 1    
02111908 fr 02/11 14:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 Skövde HF 2 11 - 28 Kärra HF 1    
02110711 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 Skövde HF 2 15 - 8 IFK Bankeryd Blå    
02112010 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F14 Grp 5 Skövde HF 1 14 - 9 IF Hallby HK    
02112011 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 1 Skövde HF Vit 8 - 10 Kärra HF    
02112012 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 4 Halmstad Handboll 8 - 8 Skövde HF Röd    
02110713 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 Skövde HF 1 9 - 8 HK Aranäs 2    
02111910 fr 02/11 15:45 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 4 Skövde HF 1 17 - 12 IK Sävehof 3    
02110912 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 Habo Handboll 1 Färdig Skövde HF Vit      
02110714 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 1 Skövde HF Vit 14 - 10 Huddinge HK 2    
02111316 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Arena Skövde C - Danske Bank F16 Grp 2 Elverum Håndball 2 13 - 24 Skövde HF 3    
02110715 fr 02/11 16:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 5 HK Aranäs Röd 4 - 14 Skövde HF Svart    
02110716 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 6 Göksten 2 7 - 12 Skövde HF Röd    
02110916 fr 02/11 18:00 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 Hammarby IF HF Färdig Skövde HF Röd      
02112017 fr 02/11 18:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F14 Grp 3 Vetlanda HF 2 5 - 11 Skövde HF 2    
02110917 fr 02/11 18:30 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 Tibro HK Färdig Skövde HF Rosa      
02111917 fr 02/11 20:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 IK Sävehof 2 18 - 10 Skövde HF 2    
02111325 fr 02/11 21:15 fr 02/11 Arena Skövde C - Danske Bank F16 Grp 4 IK Sävehof 3 13 - 21 Skövde HF 1    
03110700 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 Kärra HF Kärra 2 9 - 12 Skövde HF 2    
03112002 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 4 Skövde HF Röd 9 - 12 Huddinge HK 2    
03111803 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 Skövde HF Rosa Färdig Skara HF 2      
03112003 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 1 Elverum Håndball 2 8 - 8 Skövde HF Vit    
03112004 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 5 Skövde HF Svart 4 - 15 H43 Lund    
03110705 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 Huddinge HK 2 14 - 9 Skövde HF 1    
03112007 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F14 Grp 3 Skövde HF 2 16 - 16 Elverum Håndball 1    
03110408 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Vit Färdig Tibro HK      
03112008 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F14 Grp 5 Kungälvs HK 1 13 - 11 Skövde HF 1    
03110709 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 1 Kävlinge HK 8 - 12 Skövde HF Vit    
03110710 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 5 Skuru IK Grön 16 - 5 Skövde HF Svart    
03110410 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Rosa Färdig HK Country      
03110711 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 6 H43 Lund HF 2 11 - 5 Skövde HF Röd    
03110411 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Röd Färdig IFK Bankeryd Blå      
03111911 lö 03/11 13:45 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 Skövde HF 2 19 - 18 RP IF Linköping    
03111012 lö 03/11 14:15 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 Grp 2 Skövde HF 3 9 - 14 Redbergslids IK Blå    
03112013 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F13 A-Slutspel 1/16 Final Skövde HF Svart 9 - 10 HK Aranäs 1    
03110413 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Skövde HF Rosa      
03110414 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skara HF 2 Färdig Skövde HF Röd      
03110110 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop F13 A-Slutspel 1/8 Final Eskilstuna GUIF Lag Ebba 14 - 6 Skövde HF Vit    
03112015 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens skola F13 A-Slutspel 1/16 Final Skövde HF Röd 7 - 10 Haninge HK 2    
03110715 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/16 Final BK Heid 8 - 9 Skövde HF 1    
03110415 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Vit Färdig HK Guldkroken Hjo      
03110511 lö 03/11 15:45 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 4 Skövde HF 1 21 - 9 IFK Karlsborg    
03110114 lö 03/11 17:05 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop F11 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF Vit 8 - 5 IFK Bankeryd    
03110419 lö 03/11 17:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Habo Handboll 2 Färdig Skövde HF Röd      
03110719 lö 03/11 17:30 lö 03/11 Fjärilshallen F11 A-Slutspel 1/8 Final Eskilstuna GUIF 1 10 - 9 Skövde HF Röd    
03111717 lö 03/11 17:45 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 14 - 18 Skövde HF 1    
03111717 lö 03/11 17:45 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 14 - 18 Skövde HF 1    
03110420 lö 03/11 18:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Vit Färdig Hammarby IF HF      
03111016 lö 03/11 18:10 lö 03/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel 1/8 Final Skövde HF Svart 8 - 5 Göksten 1    
03110721 lö 03/11 18:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 10 - 4 IF Hallby HK 2    
03110723 lö 03/11 19:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/8 Final Alingsås HK 1 12 - 7 Skövde HF 1    
03110423 lö 03/11 19:45 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F16 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 1 22 - 10 IF Hallby HK 2    
03110118 lö 03/11 20:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop F11 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF Vit 9 - 10 Skuru IK Vit    
03111021 lö 03/11 20:55 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 B-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 12 - 9 IFK Bankeryd    
03111825 lö 03/11 21:05 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF 1 14 - 10 Backa HK 1    
03111924 lö 03/11 21:05 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 B-Slutspel 1/8 Final Mariestads ...tad aif F16 9 - 20 Skövde HF 3    
04111700 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF 1 9 - 19 Kärra HF 1    
04111302 sö 04/11 09:05 sö 04/11 Arena Skövde C - Danske Bank F14 A-Slutspel Semifinal Skuru IK 2 13 - 12 Skövde HF 1    
04111102 sö 04/11 09:10 sö 04/11 Tibro Sporthall B F11 B-Slutspel 1/4 Final Huddinge HK 1 8 - 10 Skövde HF Svart    
04110703 sö 04/11 09:35 sö 04/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/4 Final Eskilstuna GUIF 2 svart 9 - 8 Skövde HF 2    
04111904 sö 04/11 10:10 sö 04/11 Skara Vilanhallen 2 F10 Grp 1 Skövde HF Röd Färdig HK Guldkroken Hjo      
04111905 sö 04/11 10:40 sö 04/11 Skara Vilanhallen 2 F10 Grp 1 Skövde HF Rosa Färdig IF Hallby HK      
04111906 sö 04/11 11:10 sö 04/11 Skara Vilanhallen 2 F10 Grp 1 Skövde HF Vit Färdig Skara HF 1      
04111305 sö 04/11 11:15 sö 04/11 Arena Skövde C - Danske Bank F16 B-Slutspel 1/4 Final IFK Karlsborg 15 - 11 Skövde HF 2    
04111005 sö 04/11 11:45 sö 04/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel Semifinal Nödinge SK ...boll Orange 5 - 13 Skövde HF Svart    
04111705 sö 04/11 11:50 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 16 - 17 Skövde HF 3    
04111808 sö 04/11 12:30 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 IF Hallby HK Färdig Skövde HF Röd      
04111809 sö 04/11 13:00 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Skövde HF Vit      
04111610 sö 04/11 14:00 sö 04/11 Billingskolan F10 Grp 1 Habo Handboll 2 Färdig Skövde HF Rosa      
04111309 sö 04/11 15:15 sö 04/11 Arena Skövde C - Danske Bank F16 B-Slutspel Semifinal Skövde HF 3 9 - 19 IFK Karlsborg    
04110713 sö 04/11 15:30 sö 04/11 Fjärilshallen F11 B-Slutspel Final Skövde HF Svart 11 - 2 Göksten 2    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Arena Skövde Skara Sommarland