Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

IFK Bankeryd

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02111304 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Arena Skövde C - Danske Bank F13 Grp 2 IFK Bankeryd 1 10 - 16 IK Sävehof 1    
02110601 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Stöpenhallen F14 Grp 8 LUGI HF 1 12 - 12 IFK Bankeryd    
02110801 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Bankeryd 4 - 8 IFK Skövde HK 1    
02111602 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Bankeryd 1 8 - 9 IFK Skövde HK 3    
02110703 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 IFK Bankeryd Blå 4 - 5 Kärra HF Kärra 2    
02111901 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F12 Grp 2 Skara HF 2 2 - 4 IFK Bankeryd    
02111603 fr 02/11 11:00 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 3 IFK Bankeryd 2 13 - 9 Torslanda HK Vit    
02110903 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Helenahallen F11 Grp 7 HK Aranäs Vit 8 - 12 IFK Bankeryd    
02112005 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens skola F13 Grp 1 IFK Bankeryd 2 12 - 15 Skövde HF Vit    
02111606 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Bankeryd 1 9 - 7 IFK Skövde HK 3    
02111207 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 9 HK Aranäs 1 12 - 10 IFK Bankeryd 2    
02111704 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 6 Skara HF 1 14 - 10 IFK Bankeryd    
02110709 fr 02/11 13:30 fr 02/11 Fjärilshallen F14 Grp 8 IFK Bankeryd 10 - 11 Kungälvs HK 2    
02111312 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Arena Skövde C - Danske Bank F11 Grp 7 IFK Bankeryd 8 - 10 Eskilstuna GUIF 2    
02111211 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 2 Skara HK 11 - 7 IFK Bankeryd 1    
02110711 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 Skövde HF 2 15 - 8 IFK Bankeryd Blå    
02110914 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 IF Hallby HK Färdig IFK Bankeryd Vit      
02111216 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 9 IFK Bankeryd 2 6 - 14 Täbyhandboll    
02111114 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Tibro Sporthall B F13 Grp 2 IFK Bankeryd 1 7 - 8 LVHK 1    
02111616 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 3 HK Country Svart 7 - 12 IFK Bankeryd 2    
02110915 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Helenahallen F10 Grp 1 HK Country Färdig IFK Bankeryd Blå      
02111218 fr 02/11 18:00 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 2 Tyresö Handboll Gul 11 - 10 IFK Bankeryd 1    
02110817 fr 02/11 18:00 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 3 HK Silwing Troja 15 - 5 IFK Bankeryd    
02110719 fr 02/11 18:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 2 IFK Bankeryd 1 - 7 Skuru IK 1    
02111915 fr 02/11 18:45 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 6 Skuru IK 2 20 - 14 IFK Bankeryd    
02111620 fr 02/11 19:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Bankeryd 1 11 - 14 Torslanda HK Blå    
02110120 fr 02/11 21:30 fr 02/11 Arena Skövde A - Coop F13 Grp 1 Elverum Håndball 2 12 - 8 IFK Bankeryd 2    
03110701 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 IFK Bankeryd Blå 8 - 10 Gustavsbergs IF HK    
03110802 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Bankeryd 6 - 6 Kärra HF    
03111602 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 3 IFK Bankeryd 2 15 - 11 RP IF Linköping    
03111903 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F13 Grp 1 IFK Bankeryd 2 2 - 8 Kärra HF    
03110604 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 2 RP IF Linköping 6 - 10 IFK Bankeryd 1    
03111105 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B F11 Grp 7 Alingsås HK 1 7 - 9 IFK Bankeryd    
03111906 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F14 Grp 8 Backa HK 2 6 - 16 IFK Bankeryd    
03110707 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 2 IFK Bankeryd 7 - 6 BK Heid    
03110407 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Habo Handboll 1 Färdig IFK Bankeryd Blå      
03111009 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A P13 Grp 2 IFK Bankeryd 1 10 - 15 HK Aranäs 2    
03111709 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Skara Idrottshall P13 Grp 9 IFK Bankeryd 2 13 - 15 Stenungsunds HK    
03110409 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Habo Handboll 2      
03111610 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 6 Torslanda HK Blå 14 - 8 IFK Bankeryd 1    
03110411 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 Skövde HF Röd Färdig IFK Bankeryd Blå      
03111011 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 Grp 6 IFK Bankeryd 13 - 14 Kärra HF 2    
03110712 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Fjärilshallen F13 B-Slutspel 1/8 Final Tyresö Handboll Gul 8 - 6 IFK Bankeryd 2    
03110413 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Skövde HF Rosa      
03110713 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/16 Final Redbergslids IK Blå 6 - 11 IFK Bankeryd Blå    
03111615 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Billingskolan P11 A-Slutspel 1/8 Final IFK Bankeryd 2 14 - 7 IFK Skövde HK 2    
03110416 lö 03/11 16:00 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Tibro HK      
03110417 lö 03/11 16:30 lö 03/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder F10 Grp 1 IFK Bankeryd Blå Färdig Hammarby IF HF      
03111015 lö 03/11 16:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A P13 B-Slutspel 1/8 Final HK Silwing Troja 14 - 10 IFK Bankeryd 1    
03110114 lö 03/11 17:05 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop F11 A-Slutspel 1/8 Final Skövde HF Vit 8 - 5 IFK Bankeryd    
03111116 lö 03/11 17:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 B-Slutspel 1/16 Final IK Bolton 9 - 20 IFK Bankeryd 2    
03111819 lö 03/11 18:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 B-Slutspel 1/8 Final IFK Bankeryd 6 - 5 HK Guldkroken Hjo    
03111118 lö 03/11 18:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P11 B-Slutspel 1/8 Final IFK Bankeryd 1 9 - 10 Alingsås HK Blå    
03111621 lö 03/11 19:00 lö 03/11 Billingskolan P11 A-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 2 17 - 12 Hammarby IF HF    
03110622 lö 03/11 19:30 lö 03/11 Stöpenhallen F14 B-Slutspel 1/8 Final IFK Bankeryd 23 - 4 IFK Karlsborg    
03111019 lö 03/11 19:40 lö 03/11 Tibro Sporthall A P13 B-Slutspel 1/8 Final Åkersberga HK 8 - 13 IFK Bankeryd 2    
03111922 lö 03/11 20:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F12 B-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 1 10 - 14 IFK Bankeryd Blå    
03110624 lö 03/11 20:40 lö 03/11 Stöpenhallen F13 B-Slutspel 1/8 Final IFK Bankeryd 1 14 - 3 Redbergslids IK Blå    
03111021 lö 03/11 20:55 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 B-Slutspel 1/8 Final Skövde HF 2 12 - 9 IFK Bankeryd    
04111300 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Arena Skövde C - Danske Bank P11 A-Slutspel Semifinal Täby HBK 9 - 7 IFK Bankeryd 2    
04112002 sö 04/11 09:05 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F13 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 1 14 - 12 HK Malmö    
04111903 sö 04/11 09:40 sö 04/11 Skara Vilanhallen 2 P12 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 12 - 11 IF Hallby HK    
04112004 sö 04/11 10:10 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F14 B-Slutspel 1/4 Final HK Lidköping 7 - 19 IFK Bankeryd    
04110704 sö 04/11 10:10 sö 04/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd Blå 7 - 8 HK Country    
04110805 sö 04/11 10:40 sö 04/11 Rydshallen P13 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 2 9 - 8 Elverum Håndball 2    
04111806 sö 04/11 11:15 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 Skara HF 2 Färdig IFK Bankeryd Vit      
04110706 sö 04/11 11:15 sö 04/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 1 - 7 HK Aranäs 2    
04111807 sö 04/11 12:00 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 HK Guldkroken Hjo Färdig IFK Bankeryd Blå      
04111809 sö 04/11 13:00 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Skövde HF Vit      
04112009 sö 04/11 13:10 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F13 B-Slutspel Semifinal IFK Bankeryd 1 11 - 6 Tyresö Handboll Gul    
04111209 sö 04/11 13:15 sö 04/11 Kavelbrohallen P13 B-Slutspel Semifinal IF HV Tidaholm 13 - 11 IFK Bankeryd 2    
04110809 sö 04/11 13:15 sö 04/11 Rydshallen P12 B-Slutspel Semifinal Torslanda HK 15 - 5 IFK Bankeryd    
04111810 sö 04/11 13:30 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 Skara HF 1 Färdig IFK Bankeryd Blå      
04112010 sö 04/11 13:40 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F14 B-Slutspel Semifinal IFK Bankeryd 14 - 15 OV Helsingborg 1    
04112012 sö 04/11 15:15 sö 04/11 Trädgårdsstadens skola F13 B-Slutspel Final Halmstad Handboll 9 - 10 IFK Bankeryd 1    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Elins Esplanad Intersport Arena Skövde Skara Sommarland