Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

IFK Skövde HK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02111200 fr 02/11 09:00 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 10 Redbergslids IK 3 14 - 10 IFK Skövde HK 1    
02110500 fr 02/11 09:00 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 4 IFK Skövde HK 1 20 - 15 IK Sävehof 3    
02111201 fr 02/11 09:30 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 4 KFUM Trollhättan KFUM TV 13 - 12 IFK Skövde HK 2    
02110801 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Bankeryd 4 - 8 IFK Skövde HK 1    
02111000 fr 02/11 10:00 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 5 Vetlanda HF 13 - 12 IFK Skövde HK 2    
02111602 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Bankeryd 1 8 - 9 IFK Skövde HK 3    
02110805 fr 02/11 12:00 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 5 IFK Skövde HK 2 5 - 11 Redbergslids IK    
02111003 fr 02/11 12:15 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 2 IFK Skövde HK 3 13 - 24 IK Sävehof 1    
02111606 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Bankeryd 1 9 - 7 IFK Skövde HK 3    
02111208 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 10 IFK Skövde HK 1 9 - 11 Ale HF    
02111004 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 5 Åkersberga HK 21 - 16 IFK Skövde HK 2    
02110907 fr 02/11 13:30 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 1 Färdig Kungälvs HK Grön      
02110908 fr 02/11 14:00 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK II Färdig IFK Skövde HK 3      
02111610 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 4 HK Aranäs Vit 16 - 5 IFK Skövde HK 1    
02110609 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Grp 4 IFK Skövde HK 2 15 - 7 IK Sävehof    
02110909 fr 02/11 14:30 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig HK Country 2      
02111314 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Arena Skövde C - Danske Bank P14 Grp 9 IFK Skövde HK 1 10 - 10 Elverum Håndball 1    
02110911 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig Mariestads AIF      
02111612 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 5 IFK Skövde HK 2 15 - 13 Habo Handboll    
02110613 fr 02/11 16:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Grp 4 Fjellhammer 2 6 - 17 IFK Skövde HK 2    
02110816 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Skövde HK 1 16 - 4 Kärra HF    
02111011 fr 02/11 18:15 fr 02/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 2 RP IF Linköping 3 16 - 23 IFK Skövde HK 3    
02110819 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 5 IFK Skövde HK 2 7 - 10 IFK Tumba    
02110516 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 4 Uppsala HK 2 19 - 16 IFK Skövde HK 1    
02111221 fr 02/11 19:30 fr 02/11 Kavelbrohallen P13 Grp 4 IFK Skövde HK 2 10 - 17 Redbergslids IK 2    
02110920 fr 02/11 20:00 fr 02/11 Helenahallen P10 Grp 1 IF Hallby HK 2 Färdig IFK Skövde HK 2      
02111621 fr 02/11 20:00 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 4 IFK Skövde HK 1 3 - 10 Hammarby IF HF    
02110423 fr 02/11 20:15 fr 02/11 Arena Skövde B - AB Skövdebostäder P14 Grp 9 IFK Skövde HK 1 16 - 8 LVHK Svart    
02111622 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 5 Skogås HK 11 - 8 IFK Skövde HK 2    
02110621 fr 02/11 20:30 fr 02/11 Stöpenhallen P14 Grp 4 IFK Skövde HK 2 14 - 10 IK Sävehof    
02111623 fr 02/11 21:00 fr 02/11 Billingskolan P11 Grp 6 Torslanda HK Blå 8 - 6 IFK Skövde HK 3    
03110100 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop P14 Grp 4 Fjellhammer 2 7 - 19 IFK Skövde HK 2    
03110900 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig Kungälvs HK Grön      
03111201 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Kavelbrohallen P13 Grp 4 IK Bolton 11 - 11 IFK Skövde HK 2    
03110901 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Kungälvs HK Blå Färdig IFK Skövde HK 1      
03110902 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig Norrköpings HK NHK I      
03110803 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 3 HK Silwing Troja 13 - 8 IFK Skövde HK 1    
03110502 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 2 IF Hallby HK 1 5 - 26 IFK Skövde HK 3    
03111604 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 4 Alingsås HK Blå 6 - 12 IFK Skövde HK 1    
03111204 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Kavelbrohallen P13 Grp 10 IFK Strängnäs 14 - 9 IFK Skövde HK 1    
03110905 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig HK Country 1      
03111606 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Skövde HK 3 11 - 9 Torslanda HK Blå    
03110907 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Kungälvs HK Blå Färdig IFK Skövde HK 3      
03111608 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 5 HK Country Röd 6 - 10 IFK Skövde HK 2    
03111909 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 P14 Grp 9 Vetlanda HF 10 - 15 IFK Skövde HK 1    
03110810 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 5 BK Heid 2 Svart 9 - 6 IFK Skövde HK 2    
03110107 lö 03/11 13:10 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop P16 Grp 5 IFK Skövde HK 2 15 - 16 Enköping HF    
03111711 lö 03/11 13:45 lö 03/11 Skara Idrottshall P16 Grp 4 IFK Skövde HK 1 12 - 18 LIF Lindesberg    
03110912 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig IF Hallby HK 1      
03110814 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Rydshallen P12 A-Slutspel 1/8 Final Alingsås HK Vit 7 - 12 IFK Skövde HK 1    
03110914 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK I Färdig IFK Skövde HK 1      
03110915 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig Norrköpings HK NHK II      
03111615 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Billingskolan P11 A-Slutspel 1/8 Final IFK Bankeryd 2 14 - 7 IFK Skövde HK 2    
03111616 lö 03/11 16:00 lö 03/11 Billingskolan P11 A-Slutspel 1/8 Final Skogås HK 18 - 9 IFK Skövde HK 3    
03111114 lö 03/11 16:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 B-Slutspel 1/16 Final Eskilstuna GUIF 19 - 10 IFK Skövde HK 1    
03110919 lö 03/11 17:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Kungälvs HK Grön Färdig IFK Skövde HK 2      
03110920 lö 03/11 18:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 1 Färdig IF Hallby HK 2      
03110820 lö 03/11 18:30 lö 03/11 Rydshallen P12 B-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 9 - 5 IFK Skövde HK 2    
03111719 lö 03/11 18:55 lö 03/11 Skara Idrottshall P14 A-Slutspel 1/8 Final IK Lågan 16 - 15 IFK Skövde HK 1    
03110515 lö 03/11 19:20 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/8 Final Elverum Håndball 1 15 - 18 IFK Skövde HK 2    
03111120 lö 03/11 19:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 B-Slutspel 1/8 Final IFK Skövde HK 2 7 - 9 Eskilstuna GUIF    
03110824 lö 03/11 20:30 lö 03/11 Rydshallen P14 A-Slutspel 1/8 Final IFK Skövde HK 2 17 - 10 Skuru IK    
03110119 lö 03/11 20:30 lö 03/11 Arena Skövde A - Coop P16 A-Slutspel 1/8 Final IFK Skövde HK 3 26 - 13 HP Tibro    
04110800 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Rydshallen P12 A-Slutspel 1/4 Final BK Heid 1 Röd 12 - 8 IFK Skövde HK 1    
04110500 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 B-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 2 26 - 17 IFK Skövde HK 2    
04111900 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Skara Vilanhallen 2 P14 A-Slutspel 1/4 Final IFK Skövde HK 2 12 - 9 Torslanda HK 2    
04111601 sö 04/11 08:30 sö 04/11 Billingskolan P11 B-Slutspel 1/4 Final IFK Skövde HK 1 6 - 5 HK Country Röd    
04110901 sö 04/11 08:30 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig Norrköpings HK NHK I      
04111303 sö 04/11 09:40 sö 04/11 Arena Skövde C - Danske Bank P16 B-Slutspel 1/4 Final IFK Skövde HK 1 16 - 17 Åkersberga HK    
04111804 sö 04/11 10:10 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 P14 A-Slutspel Semifinal Alingsås HK Alingsås HH 1 16 - 15 IFK Skövde HK 2    
04110905 sö 04/11 10:30 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 1 Färdig IF Hallby HK 1      
04110906 sö 04/11 11:00 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig Skara HK      
04110504 sö 04/11 11:05 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 A-Slutspel 1/4 Final Uppsala HK 3 10 - 15 IFK Skövde HK 3    
04111606 sö 04/11 11:40 sö 04/11 Billingskolan P11 B-Slutspel Semifinal RP IF Linköping 4 - 5 IFK Skövde HK 1    
04111609 sö 04/11 13:30 sö 04/11 Billingskolan P11 B-Slutspel Final IFK Skövde HK 1 8 - 7 Alingsås HK Blå    
04110506 sö 04/11 14:15 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 A-Slutspel Semifinal IFK Skövde HK 3 18 - 16 LIF Lindesberg    
04110913 sö 04/11 14:30 sö 04/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 1 Färdig Mariestads AIF      
04110113 sö 04/11 17:40 sö 04/11 Arena Skövde A - Coop P16 A-Slutspel Final IFK Skövde HK 3 7 - 14 IK Sävehof 1    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Elins Esplanad Intersport Arena Skövde Skara Sommarland