Dette er resultatet fra Skadevi Handbollscup 2019. Se de seneste resultater fra Skadevi Handbollscup 2022 her.

Seneste resultat

Skadevi Handbollscup 2019 begynder
Slut
1/11
2/11
3/11

Finals

  Kampnr Tid Bane Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
03110109 søn. 03/11 14:15 søn. 03/11 Arena Skövde A P12 A-Slutspel Final HK Aranäs Svart 14 - 19 Ystads IF HF Blå    
03111212 søn. 03/11 15:10 søn. 03/11 Kavelbrohallen P12 B-Slutspel Final Redbergslids IK 1 10 - 11 RP IF Linköping    
03110111 søn. 03/11 15:55 søn. 03/11 Arena Skövde A P13 A-Slutspel Final Skånela IF 14 - 12 IK Sävehof 2    
03110812 søn. 03/11 15:30 søn. 03/11 Rydshallen P13 B-Slutspel Final H43 Lund 7 - 11 IF Hallby HK    
03110107 søn. 03/11 12:35 søn. 03/11 Arena Skövde A P14 A-Slutspel Final Önnereds HK 13 - 18 HK Aranäs 1    
03111213 søn. 03/11 15:40 søn. 03/11 Kavelbrohallen P14 B-Slutspel Final Hammarby Handboll 13 - 23 IFK Bankeryd    
03110113 søn. 03/11 17:45 søn. 03/11 Arena Skövde A P16 A-Slutspel Final HK Aranäs Blå 19 - 11 HK Aranäs Gul    
03111314 søn. 03/11 17:45 søn. 03/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Final Redbergslids IK Vit 19 - 26 Önnereds HK 1    
03110108 søn. 03/11 13:25 søn. 03/11 Arena Skövde A F12 A-Slutspel Final Haninge HK 9 - 13 Skuru IK 1    
03110716 søn. 03/11 16:15 søn. 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Final Stenungsunds HK Vit 8 - 7 HK Country    
03110110 søn. 03/11 15:05 søn. 03/11 Arena Skövde A F13 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 11 - 10 IK Sävehof 2    
03112012 søn. 03/11 16:10 søn. 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel Final IL Runar Håndball Sort 7 - 8 IF Hallby HK 2    
03110106 søn. 03/11 11:45 søn. 03/11 Arena Skövde A F14 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 14 - 13 IK Sävehof 2    
03112013 søn. 03/11 16:45 søn. 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Final Skara HF 9 - 17 Kärra HF    
03110112 søn. 03/11 16:45 søn. 03/11 Arena Skövde A F16 A-Slutspel Final Skövde HF 3 16 - 13 Huddinge HK    
03111313 søn. 03/11 17:00 søn. 03/11 Arena Skövde C F16 B-Slutspel Final Redbergslids IK 14 - 18 Elverum Håndball 3    
  Kampnr Tid Bane Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
03110715 søn. 03/11 15:40 søn. 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 4 Redbergslids IK Gul Finished HK Aranäs 3      
03111312 søn. 03/11 15:40 søn. 03/11 Arena Skövde C P10 Pulje 1 HP Skövde Finished IFK Skövde HK 1      
03110915 søn. 03/11 15:30 søn. 03/11 Helenahallen F10 Pulje 1 HK Country Röd Finished Skövde HF 3      
03112011 søn. 03/11 15:25 søn. 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Semifinal Kärra HF 15 - 8 Skövde HF 1    
03110714 søn. 03/11 15:10 søn. 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 2 Skövde HF Vit Finished HK Aranäs 2      
03110509 søn. 03/11 15:00 søn. 03/11 Skövde Idrottshall P16 B-Slutspel Semifinal Hammarby IF HF Vit 17 - 26 Önnereds HK 1    
03110610 søn. 03/11 15:00 søn. 03/11 Stöpenhallen P10 Pulje 1 GF Kroppskultur 2 Finished HK Country 1      
03110914 søn. 03/11 15:00 søn. 03/11 Helenahallen P10 Pulje 2 IFK Skövde HK 2 Finished Skara Handbollsklubb      
03111613 søn. 03/11 15:00 søn. 03/11 Billingskolan F10 Pulje 2 HK Country Svart Finished HK Guldkroken Vit      
03111311 søn. 03/11 14:50 søn. 03/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Semifinal LIF Lindesberg 18 - 22 Redbergslids IK Vit    
03112010 søn. 03/11 14:50 søn. 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Semifinal Redbergslids IK Vit 7 - 14 Skara HF    
03112113 søn. 03/11 14:50 søn. 03/11 Kavelbro Arena F11 Pulje 4 Hönö IS Finished Alingsås HK      
03110713 søn. 03/11 14:40 søn. 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Aranäs 4 5 - 6 Stenungsunds HK Vit    
03110609 søn. 03/11 14:30 søn. 03/11 Stöpenhallen F11 Pulje 4 HV Tidaholm Finished IF Hallby HK      
03110913 søn. 03/11 14:30 søn. 03/11 Helenahallen F11 Pulje 3 Skövde HF Röd Finished IFK Bankeryd Blå      
03111612 søn. 03/11 14:30 søn. 03/11 Billingskolan P11 Pulje 1 IFK Skövde HK 1 Finished IF Hallby HK 2      
03112112 søn. 03/11 14:20 søn. 03/11 Kavelbro Arena F10 Pulje 2 IF Hallby HK Finished Tibro HK      
03110508 søn. 03/11 14:15 søn. 03/11 Skövde Idrottshall P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Gul 23 - 14 Önnereds HK 2    
03111010 søn. 03/11 14:15 søn. 03/11 Tibro Sporthall A P11 Pulje 2 IF Hallby HK 1 Finished HK Country      
03111112 søn. 03/11 14:15 søn. 03/11 Tibro Sporthall B P11 Pulje 2 IFK Bankeryd 1 Finished IFK Skövde HK 2      
03111211 søn. 03/11 14:15 søn. 03/11 Kavelbrohallen P14 B-Slutspel Semifinal IFK Bankeryd 20 - 10 IK Sävehof 1    
03112009 søn. 03/11 14:15 søn. 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel Semifinal Elverum Håndball 1 6 - 15 IF Hallby HK 2    
03110712 søn. 03/11 14:10 søn. 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Country 4 - 3 Huddinge HK 3    
03111310 søn. 03/11 14:05 søn. 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Blå 23 - 14 HK Aranäs Vit    
03110608 søn. 03/11 14:00 søn. 03/11 Stöpenhallen F11 Pulje 2 Kärra HF Gul Finished HK Country      
03110912 søn. 03/11 14:00 søn. 03/11 Helenahallen F10 Pulje 1 BK Heid Svart Finished Skövde HF 3      
03110811 søn. 03/11 13:55 søn. 03/11 Rydshallen P13 B-Slutspel Semifinal Alingsås Handbollsklubb 1 8 - 9 IF Hallby HK    
03112111 søn. 03/11 13:50 søn. 03/11 Kavelbro Arena F11 Pulje 1 IK Cyrus Finished HP Warta      
03111009 søn. 03/11 13:45 søn. 03/11 Tibro Sporthall A P10 Pulje 2 IF Hallby HK Finished IK Baltichov 2      
03111111 søn. 03/11 13:45 søn. 03/11 Tibro Sporthall B P11 Pulje 2 HK Aranäs Vit Finished Torslanda HK 2      
03112008 søn. 03/11 13:45 søn. 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel Semifinal Skara HF Lila 11 - 17 IL Runar Håndball Sort    
03110711 søn. 03/11 13:40 søn. 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 4 HK Aranäs 3 Finished Skövde HF Svart      
03111210 søn. 03/11 13:40 søn. 03/11 Kavelbrohallen P14 B-Slutspel Semifinal Hammarby Handboll 14 - 12 IFK Skövde HK 1