Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2019. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2020 här.

HK Aranäs

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01112002 fr 01/11 10:30 fr 01/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 4 HK Aranäs 2 7 - 7 Skara HF Vit    
01112003 fr 01/11 11:00 fr 01/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 5 HK Aranäs 1 6 - 13 Skövde HF 2    
01112004 fr 01/11 11:30 fr 01/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 6 HK Aranäs 3 10 - 12 HK Lidköping    
01110705 fr 01/11 12:00 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Grp 1 HK Aranäs 3 5 - 12 Skövde HF 1    
01112106 fr 01/11 12:30 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 8 IFK Karlsborg 10 - 17 HK Aranäs Vit    
01111206 fr 01/11 12:30 fr 01/11 Kavelbrohallen A P14 Grp 4 HK Aranäs 2 12 - 10 Skara Handbollsklubb 1    
01110605 fr 01/11 13:00 fr 01/11 Stöpenhallen F12 Grp 7 Tibro HK 14 - 5 HK Aranäs 4    
01111002 fr 01/11 13:15 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 1 Uppsala HK 2 11 - 25 HK Aranäs Blå    
01110708 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Grp 3 Stenungsunds HK Vit 3 - 9 HK Aranäs 2    
01110106 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Grp 4 HK Aranäs 3 Färdig HV Tidaholm      
01111305 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Arena Skövde C P16 Grp 2 HK Aranäs Gul 24 - 23 IFK Skövde HK Lag 1    
01110904 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Helenahallen P10 Grp 2 HK Aranäs Färdig GF Kroppskultur 1      
01110709 fr 01/11 14:00 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 Bollebygds AFF 10 - 11 HK Aranäs 1    
01111604 fr 01/11 14:00 fr 01/11 Billingskolan P11 Grp 2 HK Aranäs Vit Färdig Skara Handbollsklubb      
01111106 fr 01/11 14:30 fr 01/11 Tibro Sporthall B P12 Grp 6 HK Aranäs Svart 22 - 3 Falköpings AIK HK    
01111210 fr 01/11 14:30 fr 01/11 Kavelbrohallen A P14 Grp 1 HK Aranäs 1 20 - 13 IFK Bankeryd    
01112110 fr 01/11 14:30 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 3 HK Aranäs Blå 12 - 13 Skara Handbollsklubb    
01112111 fr 01/11 15:00 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 8 HK Aranäs Vit 19 - 7 Huddinge HK Vit    
01111608 fr 01/11 16:00 fr 01/11 Billingskolan P11 Grp 1 HK Aranäs Gul Färdig Årsta AIK HF      
01110508 fr 01/11 16:15 fr 01/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P14 Grp 4 HK Aranäs 2 14 - 11 IK Sävehof 2    
01111006 fr 01/11 16:15 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 6 HK Aranäs Vit 24 - 13 Uppsala HK 1    
01110112 fr 01/11 16:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Grp 3 VästeråsIrsta HF 2 Röd Färdig HK Aranäs 4      
01110113 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F12 Grp 1 Bollstanäs SK 12 - 5 HK Aranäs 3    
01111007 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 1 HK Aranäs Blå 22 - 18 Grankulla IFK    
01111111 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Tibro Sporthall B P12 Grp 6 Vassunda IF 9 - 16 HK Aranäs Svart    
01111610 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Billingskolan P11 Grp 2 Tyresö Handboll Färdig HK Aranäs Vit      
01110114 fr 01/11 17:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Grp 1 HK Aranäs 1 Färdig IK Cyrus      
01110615 fr 01/11 18:00 fr 01/11 Stöpenhallen F13 Grp 4 IL Runar Håndball Hvit 13 - 11 HK Aranäs 2    
01111218 fr 01/11 18:30 fr 01/11 Kavelbrohallen A P14 Grp 1 HK Aranäs 1 12 - 12 Önnereds HK    
01111010 fr 01/11 19:15 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 6 HK Aranäs Vit 17 - 11 Önnereds HK 1    
01110618 fr 01/11 19:30 fr 01/11 Stöpenhallen F12 Grp 7 Tyresö Handboll 12 - 6 HK Aranäs 4    
01110720 fr 01/11 19:30 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 HK Aranäs 1 12 - 11 H43 Lund 2    
01110917 fr 01/11 20:00 fr 01/11 Helenahallen F11 Grp 2 HK Aranäs 2 Färdig Kärra HF Gul      
01110721 fr 01/11 20:00 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Grp 3 Skuru IK 1 11 - 7 HK Aranäs 2    
01111117 fr 01/11 20:00 fr 01/11 Tibro Sporthall B F13 Grp 6 Skåre HK 4 - 11 HK Aranäs 3    
01110120 fr 01/11 20:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Grp 5 Tyresö Handboll 11 - 8 HK Aranäs 1    
01111617 fr 01/11 20:30 fr 01/11 Billingskolan F11 Grp 1 Skuru IK 1 Färdig HK Aranäs 1      
01112122 fr 01/11 20:30 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 3 Skogås HK Grön 13 - 19 HK Aranäs Blå    
01110515 fr 01/11 21:15 fr 01/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 2 Hammarby IF HF Vit 25 - 23 HK Aranäs Gul    
02110600 lö 02/11 08:00 lö 02/11 Stöpenhallen F12 Grp 1 IFK Tumba Handboll 10 - 7 HK Aranäs 3    
02111300 lö 02/11 08:00 lö 02/11 Arena Skövde C P16 Grp 6 IFK Skövde HK Lag 4 18 - 17 HK Aranäs Vit    
02111201 lö 02/11 08:30 lö 02/11 Kavelbrohallen A P14 Grp 4 HK Guldkroken Hjo 6 - 17 HK Aranäs 2    
02112102 lö 02/11 09:00 lö 02/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 8 RP IF Linköping 7 - 14 HK Aranäs Vit    
02110602 lö 02/11 09:00 lö 02/11 Stöpenhallen F12 Grp 3 HK Aranäs 2 4 - 3 Huddinge HK 3    
02110402 lö 02/11 09:30 lö 02/11 Arena Skövde B P16 Grp 2 Halmstad Handboll 19 - 24 HK Aranäs Gul    
02110604 lö 02/11 10:00 lö 02/11 Stöpenhallen F12 Grp 10 HK Aranäs 1 7 - 15 Huddinge HK 1    
02110104 lö 02/11 10:00 lö 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Grp 4 Täby HBK 2 Färdig HK Aranäs 3      
02110105 lö 02/11 10:30 lö 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P10 Grp 2 Skara Handbollsklubb Färdig HK Aranäs      
02110106 lö 02/11 11:00 lö 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P11 Grp 1 HK Aranäs Gul Färdig IF Hallby HK 2      
02110404 lö 02/11 11:00 lö 02/11 Arena Skövde B P16 Grp 1 LIF Lindesberg 7 - 17 HK Aranäs Blå    
02110706 lö 02/11 11:00 lö 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 7 HK Aranäs 4 3 - 10 IFK Bankeryd 1    
02111607 lö 02/11 11:30 lö 02/11 Billingskolan P11 Grp 2 HK Aranäs Vit Färdig IFK Skövde HK 2      
02110108 lö 02/11 12:00 lö 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Grp 6 Skånela IF 19 - 7 HK Aranäs 3    
02112108 lö 02/11 12:00 lö 02/11 Kavelbrohallen B F11 Grp 2 HK Aranäs 2 Färdig IFK Bankeryd Vit      
02112109 lö 02/11 12:30 lö 02/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 8 HK Aranäs Vit 17 - 5 IFK Skövde HK 1    
02110609 lö 02/11 12:30 lö 02/11 Stöpenhallen P12 Grp 3 Alingsås HK Vit 7 - 18 HK Aranäs Blå    
02110809 lö 02/11 12:30 lö 02/11 Rydshallen P14 Grp 1 IFK Karlsborg 5 - 23 HK Aranäs 1    
02110406 lö 02/11 12:30 lö 02/11 Arena Skövde B F11 Grp 3 HK Aranäs 4 Färdig IFK Bankeryd Blå      
02112111 lö 02/11 13:30 lö 02/11 Kavelbrohallen B P12 Grp 6 Ystads IF HF Gul 12 - 7 HK Aranäs Svart    
02111111 lö 02/11 13:30 lö 02/11 Tibro Sporthall B F13 Grp 5 HF Orust 10 - 9 HK Aranäs 1    
02112012 lö 02/11 14:00 lö 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 4 H43 Lund 15 - 14 HK Aranäs 2    
02111308 lö 02/11 14:00 lö 02/11 Arena Skövde C P16 Grp 1 HK Aranäs Blå 31 - 12 HK Guldkrok...K Karlsborg    
02111212 lö 02/11 14:00 lö 02/11 Kavelbrohallen A F11 Grp 4 Alingsås HK Färdig HK Aranäs 3      
02110612 lö 02/11 14:00 lö 02/11 Stöpenhallen P11 Grp 1 HK Aranäs Gul Färdig NHK 1      
02110511 lö 02/11 15:00 lö 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F11 Grp 3 HK Aranäs 4 Färdig OV Helsingborg      
02110114 lö 02/11 15:15 lö 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F12 A-Slutspel 1/16 Final HK Aranäs 2 6 - 5 HK Aranäs 1    
02110114 lö 02/11 15:15 lö 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F12 A-Slutspel 1/16 Final HK Aranäs 2 6 - 5 HK Aranäs 1    
02110914 lö 02/11 15:30 lö 02/11 Helenahallen F11 Grp 1 HK Aranäs 1 Färdig Skövde HF Rosa      
02111010 lö 02/11 16:00 lö 02/11 Tibro Sporthall A F12 B-Slutspel 1/16 Final IF Hallby HK 2 8 - 14 HK Aranäs 4    
02110616 lö 02/11 16:00 lö 02/11 Stöpenhallen P11 Grp 2 HK Country Färdig HK Aranäs Vit      
02112116 lö 02/11 16:00 lö 02/11 Kavelbrohallen B P10 Grp 2 HK Aranäs Färdig IK Baltichov 2      
02110617 lö 02/11 16:30 lö 02/11 Stöpenhallen F11 Grp 2 HK Aranäs 2 Färdig Täby HBK 1      
02112015 lö 02/11 17:00 lö 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 2 11 - 6 HK Aranäs 1    
02111218 lö 02/11 17:40 lö 02/11 Kavelbrohallen A P10 Grp 2 HK Country 2 Färdig HK Aranäs      
02111014 lö 02/11 18:00 lö 02/11 Tibro Sporthall A F12 B-Slutspel 1/8 Final H43 Lund 3 4 - 10 HK Aranäs 3    
02111114 lö 02/11 18:30 lö 02/11 Tibro Sporthall B F12 B-Slutspel 1/8 Final IFK Tumba Handboll 7 - 9 HK Aranäs 4    
02112121 lö 02/11 18:30 lö 02/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Vit 11 - 14 HK Aranäs Svart    
02111314 lö 02/11 18:30 lö 02/11 Arena Skövde C F12 A-Slutspel 1/8 Final Västerviks HF Lag Svart 3 - 9 HK Aranäs 2    
02112121 lö 02/11 18:30 lö 02/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Vit 11 - 14 HK Aranäs Svart    
02111316 lö 02/11 19:30 lö 02/11 Arena Skövde C P11 Grp 1 IFK Bankeryd 2 Färdig HK Aranäs Gul      
02110623 lö 02/11 19:30 lö 02/11 Stöpenhallen P12 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Blå 13 - 9 Kärra HF    
02111222 lö 02/11 19:45 lö 02/11 Kavelbrohallen A P14 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 2 15 - 13 Redbergslids IK 2    
02111018 lö 02/11 20:00 lö 02/11 Tibro Sporthall A F13 B-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 3 13 - 8 HK Aranäs 2    
02111018 lö 02/11 20:00 lö 02/11 Tibro Sporthall A F13 B-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 3 13 - 8 HK Aranäs 2    
02111317 lö 02/11 20:00 lö 02/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel 1/8 Final Tyresö Handboll Röd 20 - 26 HK Aranäs Vit    
03111200 sö 03/11 08:00 sö 03/11 Kavelbrohallen A P14 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs 1 22 - 8 Spånga HK    
03111300 sö 03/11 08:00 sö 03/11 Arena Skövde C P14 A-Slutspel 1/4 Final Redbergslids IK 1 18 - 10 HK Aranäs 2    
03110701 sö 03/11 08:30 sö 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs 2 4 - 8 Vetlanda HF    
03111201 sö 03/11 08:35 sö 03/11 Kavelbrohallen A P12 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Blå 13 - 12 Skogås HK Vit    
03112101 sö 03/11 08:35 sö 03/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Svart 18 - 12 IFK Bankeryd 1    
03111602 sö 03/11 09:00 sö 03/11 Billingskolan F11 Grp 1 Tyresö Handboll Röd Färdig HK Aranäs 1      
03110103 sö 03/11 09:40 sö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Blå 26 - 17 IFK Skövde HK Lag 1    
03111303 sö 03/11 09:40 sö 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel 1/4 Final RP IF Linköping 1 7 - 15 HK Aranäs Vit    
03111104 sö 03/11 10:05 sö 03/11 Tibro Sporthall B F13 B-Slutspel 1/4 Final IF Hallby HK 2 13 - 2 HK Aranäs 3    
03111304 sö 03/11 10:25 sö 03/11 Arena Skövde C P14 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs 1 22 - 14 IK Sävehof 2    
03110705 sö 03/11 10:30 sö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 3 Skövde HF Röd Färdig HK Aranäs 4      
03112105 sö 03/11 10:45 sö 03/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Svart 14 - 10 HK Aranäs Blå    
03112105 sö 03/11 10:45 sö 03/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Svart 14 - 10 HK Aranäs Blå    
03110906 sö 03/11 11:00 sö 03/11 Helenahallen P10 Grp 2 IFK Skövde HK 2 Färdig HK Aranäs      
03110504 sö 03/11 11:10 sö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Gul 24 - 19 Tyresö Handboll Gul    
03111607 sö 03/11 11:30 sö 03/11 Billingskolan F11 Grp 2 Redbergslids IK Blå Färdig HK Aranäs 2      
03110707 sö 03/11 11:30 sö 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final Huddinge HK 3 12 - 8 HK Aranäs 3    
03111608 sö 03/11 12:00 sö 03/11 Billingskolan F11 Grp 1 VästeråsIrsta HF 1 Vit Färdig HK Aranäs 1      
03110107 sö 03/11 12:35 sö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 A-Slutspel Final Önnereds HK 13 - 18 HK Aranäs 1    
03111610 sö 03/11 13:00 sö 03/11 Billingskolan P11 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig HK Aranäs Gul      
03110710 sö 03/11 13:05 sö 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs 4 12 - 2 IK Baltichov Vit    
03110911 sö 03/11 13:30 sö 03/11 Helenahallen F11 Grp 3 HK Aranäs 4 Färdig Tibro HK      
03110711 sö 03/11 13:40 sö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 4 HK Aranäs 3 Färdig Skövde HF Svart      
03111111 sö 03/11 13:45 sö 03/11 Tibro Sporthall B P11 Grp 2 HK Aranäs Vit Färdig Torslanda HK 2      
03111310 sö 03/11 14:05 sö 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Blå 23 - 14 HK Aranäs Vit    
03111310 sö 03/11 14:05 sö 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Blå 23 - 14 HK Aranäs Vit    
03110508 sö 03/11 14:15 sö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Gul 23 - 14 Önnereds HK 2    
03110109 sö 03/11 14:15 sö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P12 A-Slutspel Final HK Aranäs Svart 14 - 19 Ystads IF HF Blå    
03110713 sö 03/11 14:40 sö 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Aranäs 4 5 - 6 Stenungsunds HK Vit    
03110714 sö 03/11 15:10 sö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 2 Skövde HF Vit Färdig HK Aranäs 2      
03110715 sö 03/11 15:40 sö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 4 Redbergslids IK Gul Färdig HK Aranäs 3      
03110113 sö 03/11 17:45 sö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel Final HK Aranäs Blå 19 - 11 HK Aranäs Gul    
03110113 sö 03/11 17:45 sö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel Final HK Aranäs Blå 19 - 11 HK Aranäs Gul    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad