Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.



Lördag 3/11 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03110100 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 Grp 4 Fjellhammer 2 7 - 19 IFK Skövde HK 2    
03110400 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Arena Skövde B P14 Grp 3 Skuru IK 11 - 10 H43 Lund HF 3    
03111300 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 1 Skara HK 11 - 14 LVHK Röd    
03111600 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 2 IFK Karlsborg 5 - 11 IFK Nyköping    
03110700 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 Kärra HF Kärra 2 9 - 12 Skövde HF 2    
03110900 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig Kungälvs HK Grön      
03111200 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 4 Redbergslids IK 2 15 - 8 KFUM Trollhättan KFUM TV    
03110800 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 1 Alingsås HK Blå 14 - 6 Skuru IK    
03111700 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Skara Idrottshall F13 Grp 7 HK Malmö 11 - 13 HK Aranäs 3    
03111800 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 Grp 3 Tyresö Handboll gul 5 - 10 HK Aranäs Blå    
03111900 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F12 Grp 4 Eskilstuna GUIF 2 svart 10 - 6 OV Helsingborg 1    
03110500 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 6 IK Sävehof 4 13 - 13 RP IF Linköping 1    
03110600 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 6 Tyresö Handboll Gul 9 - 14 HK Aranäs 2    
03111000 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F12 Grp 7 Eskilstuna GUIF 1 röd 8 - 3 Redbergslids IK Blå    
03111100 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B F12 Grp 1 HK Guldkroken Hjo 4 - 16 Hammarby IF HF    
03112000 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 10 Skara HF 3 - 10 Eskilstuna ...Lag Selma 2    
03110101 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 Grp 5 HK Guldkroken Hjo 5 - 16 Haslum IL håndball 1    
03110401 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Arena Skövde B P14 Grp 3 Fjellhammer 1 12 - 6 HK Aranäs Blå    
03111301 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 2 Halmstad Ha... Halmstad 2 10 - 16 Täby HBK    
03111601 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 2 Täby HBK 11 - 8 HK Aranäs Blå    
03110701 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 IFK Bankeryd Blå 8 - 10 Gustavsbergs IF HK    
03110901 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Kungälvs HK Blå Färdig IFK Skövde HK 1      
03111201 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 4 IK Bolton 11 - 11 IFK Skövde HK 2    
03110801 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 1 BK Heid 1 Röd 11 - 7 IF HV Tidaholm HVT07-06    
03111701 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F13 Grp 7 HK Country 3 - 8 Huddinge HK 1    
03111801 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 Grp 3 HK Lidköping 8 - 6 H43 Lund NF    
03111901 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F12 Grp 4 Alingsås HK 1 18 - 1 GIK Wasaiterna U    
03110601 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 6 HK Brätte 2 - 14 Eskilstuna GUIF Lag Ebba    
03111001 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F12 Grp 7 Skuru IK 2 11 - 4 Falköpings AIK HK 1    
03111101 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B F12 Grp 1 HK Aranäs 1 8 - 10 VästeråsIrsta HF 1    
03112001 lö 03/11 08:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 10 Gustavsbergs IF HK 14 - 6 IK Baltichov 2    
03110501 lö 03/11 08:45 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 6 Hammarby IF HF 17 - 15 Elverum Håndball 1    
03110102 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 Grp 5 Torslanda HK 2 17 - 12 Alingsås HK 2    
03110402 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Arena Skövde B P14 Grp 6 IFK Karlsborg 11 - 15 Åhus Handboll    
03111302 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 2 Elverum Håndball 2 12 - 13 Alingsås HK 3    
03111602 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 3 IFK Bankeryd 2 15 - 11 RP IF Linköping    
03110702 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 5 Kungälvs HK Rosa 10 - 4 HF Orust    
03110902 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig Norrköpings HK NHK I      
03111202 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 7 Gimonäs UIF 05/06 18 - 16 Tyresö Handboll Röd    
03110802 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Bankeryd 6 - 6 Kärra HF    
03111702 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Skara Idrottshall F13 Grp 9 Haninge HK 2 12 - 2 Skåre HK Grön    
03111802 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 Tibro HK Färdig Skara HF 1      
03111902 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F12 Grp 5 Skara HF 1 7 - 8 Tyresö Handboll röd    
03110602 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 8 Skånela IF 11 - 8 Tibro HK    
03111002 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F12 Grp 9 HK Aranäs Röd 13 - 10 HK Country    
03111102 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B F12 Grp 8 Alingsås HK 2 15 - 3 Kärra HF Kärra 1    
03112002 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 4 Skövde HF Röd 9 - 12 Huddinge HK 2    
03110103 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 Grp 4 IK Sävehof 12 - 7 Fjellhammer 2    
03110403 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Arena Skövde B F14 Grp 7 Skara HF 9 - 16 Skuru IK 1    
03111303 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 6 IFK Nyköping 15 - 14 Redbergslids IK    
03111603 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 3 Torslanda HK Vit 6 - 5 HK Country Svart    
03110703 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 11 VästeråsIrsta HF 2 6 - 4 Kungälvs HK Grön    
03110903 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Kungälvs HK Grön Färdig Skara HK      
03111203 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 7 Skara HK 1 6 - 10 Redbergslids IK 1    
03110803 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 3 HK Silwing Troja 13 - 8 IFK Skövde HK 1    
03111703 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F13 Grp 9 Redbergslids IK Vit 6 - 19 LVHK 2    
03111803 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F10 Grp 1 Skövde HF Rosa Färdig Skara HF 2      
03111903 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F13 Grp 1 IFK Bankeryd 2 2 - 8 Kärra HF    
03110502 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 2 IF Hallby HK 1 5 - 26 IFK Skövde HK 3    
03110603 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 8 Skåre HK Vit 3 - 9 HK Aranäs 1    
03111003 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F12 Grp 9 IF Hallby HK 2 5 - 7 Kävlinge HK    
03111103 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B F12 Grp 8 Falköpings AIK HK 2 11 - 5 Huddinge HK 1    
03112003 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 1 Elverum Håndball 2 8 - 8 Skövde HF Vit    
03110404 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Arena Skövde B F14 Grp 7 IK Sävehof 2 6 - 7 Nödinge SK Handboll    
03111304 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 1 LVHK Röd 8 - 17 Alingsås HK Alingsås HH 1    
03111604 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 4 Alingsås HK Blå 6 - 12 IFK Skövde HK 1    
03110704 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 11 IF Hallby HK 1 4 - 5 OV Helsingborg 2    
03110904 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Mariestads AIF Färdig Norrköpings HK NHK II      
03111204 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 10 IFK Strängnäs 14 - 9 IFK Skövde HK 1    
03110804 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 2 Alingsås HK Vit 9 - 7 Torslanda HK    
03111704 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 Grp 1 IK Sävehof 1 20 - 9 Huddinge HK HHK 1    
03111804 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F13 Grp 5 Haninge HK 1 12 - 7 Redbergslids IK Blå    
03111904 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F13 Grp 4 IK Baltichov 1 10 - 10 Halmstad Handboll    
03110604 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 2 RP IF Linköping 6 - 10 IFK Bankeryd 1    
03111004 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F11 Grp 4 Huddinge HK 1 8 - 9 Kärra HF 1    
03111104 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B F11 Grp 7 Eskilstuna GUIF 2 13 - 7 HK Aranäs Vit    
03112004 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 5 Skövde HF Svart 4 - 15 H43 Lund    
03110503 lö 03/11 10:15 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 2 RP IF Linköping 3 11 - 23 IK Sävehof 1    
03110104 lö 03/11 10:20 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO Para Final Final Parahandboll IFK Tumba 11 - 8 Parahandboll IK Sävehof 1    
03110405 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Arena Skövde B F14 Grp 6 Alingsås HK 1 14 - 10 Vetlanda HF 1    
03111305 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Arena Skövde C F16 Grp 7 NKIK F03 9 - 22 Kärra HF 3    
03111605 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 4 HK Aranäs Vit 8 - 5 Hammarby IF HF    
03110705 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 Huddinge HK 2 14 - 9 Skövde HF 1    
03110905 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig HK Country 1      
03111205 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 10 Ale HF 2 - 8 Redbergslids IK 3    
03110805 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 2 HK Country 8 - 15 UppsalaHK    
03111705 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F14 Grp 1 HK Lidköping 7 - 12 OV Helsingborg 2    
03111805 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 2 Skuru IK 2 16 - 2 IFK Karlsborg    
03111905 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F14 Grp 8 Kungälvs HK 2 11 - 14 LUGI HF 1    
03110605 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Stöpenhallen F13 Grp 2 LVHK 1 11 - 11 IK Sävehof 1    
03111005 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F11 Grp 4 HK Aranäs Blå 7 - 14 Eskilstuna GUIF 1    
03111105 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B F11 Grp 7 Alingsås HK 1 7 - 9 IFK Bankeryd    
03112005 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 3 Tyresö Handboll Röd 10 - 13 Torslanda HK    
03110406 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Arena Skövde B F14 Grp 6 Tibro HK 6 - 14 Backa HK 1    
03111606 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 6 IFK Skövde HK 3 11 - 9 Torslanda HK Blå    
03110706 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 10 Kungälvs HK Vit 7 - 9 HK Aranäs 2    
03110906 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IF Hallby HK 1 Färdig HP Skövde 90      
03111206 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 6 Torslanda HK 11 - 10 Alingsås HK    
03110806 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 1 Skuru IK 6 - 17 RP IF Linköping 1    
03111706 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Skara Idrottshall P13 Grp 8 Falköpings AIK HK 4 - 14 Kungälvs HK    
03111806 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 2 LUGI HF 2 8 - 8 Kärra HF 1    
03111906 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F14 Grp 8 Backa HK 2 6 - 16 IFK Bankeryd    
03110504 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P14 Grp 10 Hammarby IF HF 12 - 18 HK Aranäs Vit    
03110606 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 8 Torslanda HK 2 8 - 8 Nödinge SK ...boll Orange    
03111006 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F14 Grp 4 Kärra HF 2 11 - 8 Alingsås HK 2    
03111106 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 Grp 1 Mölndal/Nord 6 - 7 Elverum Håndball 1    
03112006 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 3 Elverum Håndball 1 12 - 12 IK Sävehof 2    
03111306 lö 03/11 11:15 lö 03/11 Arena Skövde C F16 Grp 7 IFK Tumba HK 16 - 18 IF Hallby HK 2    
03110105 lö 03/11 11:25 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO Para Rulle Rulle Parahandboll IK Sävehof 11 - 4 Parahandbol...ristianstad    
03110407 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 Habo Handboll 1 Färdig IFK Bankeryd Blå      
03111607 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 7 HP Tibro 2 10 - 5 HK Lidköping    
03110707 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 2 IFK Bankeryd 7 - 6 BK Heid    
03110907 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Kungälvs HK Blå Färdig IFK Skövde HK 3      
03111207 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 Grp 6 Mariestads AIF 11 - 13 Elverum Håndball 2    
03110807 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 1 Alingsås HK Blå 7 - 11 BK Heid 1 Röd    
03111707 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Skara Idrottshall P13 Grp 8 IF Hallby HK 4 - 13 Norrköpings HK    
03111807 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 3 Partille IF 7 - 4 Vetlanda HF 2    
03111907 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 P13 Grp 5 IK Sävehof 1 19 - 13 IF HV Tidaholm    
03110505 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P14 Grp 10 IF Hallby HK 10 - 18 H43 Lund HF 2    
03110607 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 8 Skuru IK Vit 15 - 3 HK Country    
03111007 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F14 Grp 4 HK Guldkroken Hjo 3 - 22 OV Helsingborg 1    
03111107 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 Grp 1 Hammarby IF HF 10 - 7 IFK Karlsborg    
03112007 lö 03/11 11:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Grp 3 Skövde HF 2 16 - 16 Elverum Håndball 1    
03110408 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 Skövde HF Vit Färdig Tibro HK      
03111307 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Arena Skövde C F10 Grp 1 Skara HF 1 Färdig Hammarby IF HF      
03111608 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 5 HK Country Röd 6 - 10 IFK Skövde HK 2    
03110708 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 2 Skuru IK 1 12 - 8 Skara HF 2    
03110908 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 HK Country 2 Färdig Skara HK      
03111208 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P11 Grp 1 HK Aranäs Röd 15 - 1 Falköpings AIK HK    
03110808 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 4 RP IF Linköping 2 7 - 6 HK Aranäs    
03111708 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skara Idrottshall P13 Grp 9 HK Aranäs 1 10 - 14 Täbyhandboll    
03111808 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 5 IF Hallby HK 16 - 12 Elverum Håndball 2    
03111908 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 P13 Grp 5 HK Aranäs 3 18 - 9 HK Silwing Troja    
03110506 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 1 IK Sävehof 1 37 - 6 Elverum Håndball    
03110608 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 2 Gustavsbergs IF HK 6 - 8 Nödinge SK Handboll Blå    
03111008 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A P14 Grp 7 HK Country 04 10 - 15 H43 Lund HF 1    
03111108 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B P14 Grp 7 Önnereds HK 16 - 6 Haslum IL Håndball 2    
03112008 lö 03/11 12:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 Grp 5 Kungälvs HK 1 13 - 11 Skövde HF 1    
03110106 lö 03/11 12:25 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 Grp 5 Vetlanda HF 19 - 17 Åkersberga HK    
03110409 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Habo Handboll 2      
03111308 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Arena Skövde C F10 Grp 1 Skara HF 2 Färdig IF Hallby HK      
03111609 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 5 Habo Handboll 3 - 15 Skogås HK    
03110709 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 1 Kävlinge HK 8 - 12 Skövde HF Vit    
03110909 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK II Färdig HK Country 1      
03111209 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P11 Grp 1 IF Hallby HK 9 - 6 HP Tibro 1    
03110809 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 4 IK Sund 15 - 6 HK Guldkroken Hjo    
03111709 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Skara Idrottshall P13 Grp 9 IFK Bankeryd 2 13 - 15 Stenungsunds HK    
03111809 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 P12 Grp 6 Skara HK 3 - 14 Täby HBK Täby P12    
03111909 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 P14 Grp 9 Vetlanda HF 10 - 15 IFK Skövde HK 1    
03110609 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 2 HK Aranäs Gul 7 - 10 IF Hallby HK    
03111009 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A P13 Grp 2 IFK Bankeryd 1 10 - 15 HK Aranäs 2    
03111109 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 Grp 2 Skara HK 13 - 8 Tyresö Handboll Gul    
03112009 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F11 Grp 1 Kärra HF 2 3 - 4 Huddinge HK 2    
03110507 lö 03/11 12:45 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 1 Skuru IK 1 10 - 8 Falköpings AIK HK    
03110410 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 Skövde HF Rosa Färdig HK Country      
03111309 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Arena Skövde C P14 Grp 9 LVHK Svart 15 - 6 Elverum Håndball 1    
03111610 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 6 Torslanda HK Blå 14 - 8 IFK Bankeryd 1    
03110710 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 5 Skuru IK Grön 16 - 5 Skövde HF Svart    
03110910 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Norrköpings HK NHK I Färdig HP Skövde 90      
03111210 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P14 Grp 8 Torslanda HK 1 8 - 13 IK Lågan    
03110810 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 5 BK Heid 2 Svart 9 - 6 IFK Skövde HK 2    
03111710 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Skara Idrottshall P16 Grp 4 Uppsala HK 2 17 - 12 IK Sävehof 3    
03111810 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 P12 Grp 6 IF Hallby HK 9 - 16 H43 Lund    
03111910 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 IK Sävehof 2 15 - 21 Kärra HF 1    
03110610 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 3 Göksten 1 8 - 13 Mölndals HF    
03111010 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A P13 Grp 3 Eskilstuna GUIF 8 - 21 IK Sävehof 2    
03111110 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B P13 Grp 3 Åkersberga HK 8 - 12 HP Skövde 90    
03112010 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F11 Grp 5 Torslanda HK 1 13 - 5 HK Aranäs Röd    
03110107 lö 03/11 13:10 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 Grp 5 IFK Skövde HK 2 15 - 16 Enköping HF    
03110411 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 Skövde HF Röd Färdig IFK Bankeryd Blå      
03111310 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Arena Skövde C P16 Grp 3 IK Sävehof 2 25 - 14 Elverum Håndball 2    
03111611 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Billingskolan P11 Grp 7 HK Lidköping 3 - 8 Redbergslids IK    
03110711 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 6 H43 Lund HF 2 11 - 5 Skövde HF Röd    
03110911 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IF Hallby HK 2 Färdig Skara HK      
03111211 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P14 Grp 8 Uppsala HK 8 - 15 Halmstad Ha... Halmstad 1    
03110811 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 5 Redbergslids IK 4 - 7 IFK Tumba    
03111811 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 B-Slutspel 1/16 Final HK Guldkroken Hjo 9 - 5 Huddinge HK 1    
03110508 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 4 IFK Karlsborg 14 - 16 IK Sävehof 3    
03110611 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 3 H43 Lund HF 1 11 - 11 Skara HF    
03111011 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 Grp 6 IFK Bankeryd 13 - 14 Kärra HF 2    
03112011 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F11 Grp 6 Göksten 2 10 - 4 Alingsås HK 2    
03111711 lö 03/11 13:45 lö 03/11 Skara Idrottshall P16 Grp 4 IFK Skövde HK 1 12 - 18 LIF Lindesberg    
03111911 lö 03/11 13:45 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 Skövde HF 2 19 - 18 RP IF Linköping    
03110108 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 B-Slutspel 1/8 Final Tibro HK 9 - 11 Redbergslids IK Vit    
03110412 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 IF Hallby HK Färdig Habo Handboll 1      
03111612 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Billingskolan P11 A-Slutspel 1/8 Final Torslanda HK Vit 5 - 11 HK Aranäs Blå    
03110712 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Fjärilshallen F13 B-Slutspel 1/8 Final Tyresö Handboll Gul 8 - 6 IFK Bankeryd 2    
03110912 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 IFK Skövde HK 3 Färdig IF Hallby HK 1      
03111212 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/16 Final Torslanda HK 10 - 16 Gimonäs UIF 05/06    
03110812 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 1 RP IF Linköping 1 10 - 6 IF HV Tidaholm HVT07-06    
03111812 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 B-Slutspel 1/16 Final Tyresö Handboll gul 13 - 5 Kungälvs HK Grön    
03110612 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Stöpenhallen F13 B-Slutspel 1/16 Final HK Brätte 5 - 9 HK Country    
03112012 lö 03/11 14:00 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/16 Final HK Aranäs 2 15 - 12 HK Aranäs 3    
03111311 lö 03/11 14:15 lö 03/11 Arena Skövde C P16 Grp 3 Uppsala HK 1 15 - 29 HP Tibro    
03110509 lö 03/11 14:15 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 Grp 3 IF Hallby HK 1 20 - 9 Härnösand HF    
03111012 lö 03/11 14:15 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 Grp 2 Skövde HF 3 9 - 14 Redbergslids IK Blå    
03110109 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 A-Slutspel 1/8 Final Huddinge HK 1 10 - 9 Eskilstuna ...Lag Selma 2    
03110413 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Arena Skövde B F10 Grp 1 IFK Bankeryd Vit Färdig Skövde HF Rosa      
03111613 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Billingskolan P11 B-Slutspel 1/8 Final RP IF Linköping 7 - 6 IFK Karlsborg    
03110713 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/16 Final Redbergslids IK Blå 6 - 11 IFK Bankeryd Blå    
03110913 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Helenahallen P10 Grp 1 Mariestads AIF Färdig HK Country 2      
03111213 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Kavelbrohallen A P13 A-Slutspel 1/8 Final Redbergslids IK 1 8 - 13 Redbergslids IK 3    
03110813 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Rydshallen P12 B-Slutspel 1/8 Final HK Country 12 - 11 Kärra HF    
03111712 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Skara Idrottshall F16 Grp 2 Skara HF 2 11 - 12 Elverum Håndball 2    
03111813 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 B-Slutspel 1/16 Final GIK Wasaiterna U 5 - 7 HF Orust    
03111912 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F12 B-Slutspel 1/16 Final IF Hallby HK 1 6 - 7 Kävlinge HK    
03110613 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Stöpenhallen F13 B-Slutspel 1/16 Final Redbergslids IK Blå 5 - 4 Skåre HK Vit    
03112013 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/16 Final Skövde HF Svart 9 - 10 HK Aranäs 1    
03111111 lö 03/11 14:55 lö 03/11 Tibro Sporthall B P14 B-Slutspel 1/16 Final Åhus Handboll 24 - 8 Haslum IL Håndball 2    
03110110 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 A-Slutspel 1/8 Final Eskilstuna GUIF Lag Ebba 14 - 6 Skövde HF Vit