Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2018. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2019 här.

Kärra HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02110501 fr 02/11 09:45 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 1 IF Hallby HK 2 17 - 18 Kärra HF    
02110703 fr 02/11 10:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 IFK Bankeryd Blå 4 - 5 Kärra HF Kärra 2    
02110902 fr 02/11 11:00 fr 02/11 Helenahallen F11 Grp 4 HK Aranäs Blå 12 - 13 Kärra HF 1    
02110503 fr 02/11 11:00 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F14 Grp 4 Kärra HF 2 15 - 2 HK Guldkroken Hjo    
02110705 fr 02/11 11:30 fr 02/11 Fjärilshallen F11 Grp 1 Skövde HF Vit 5 - 3 Kärra HF 2    
02110605 fr 02/11 12:30 fr 02/11 Stöpenhallen F14 Grp 2 IFK Karlsborg 5 - 19 Kärra HF 1    
02111310 fr 02/11 13:00 fr 02/11 Arena Skövde C F12 Grp 8 Kärra HF Kärra 1 12 - 6 Falköpings AIK HK 2    
02111907 fr 02/11 13:30 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 6 Kärra HF 2 13 - 18 Skuru IK 2    
02111908 fr 02/11 14:15 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 Skövde HF 2 11 - 28 Kärra HF 1    
02110610 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Stöpenhallen F11 Grp 4 Kärra HF 1 5 - 7 Eskilstuna GUIF 1    
02112011 fr 02/11 15:00 fr 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Grp 1 Skövde HF Vit 8 - 10 Kärra HF    
02110812 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 3 Kärra HF 7 - 12 HK Silwing Troja    
02110511 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F14 Grp 4 OV Helsingborg 1 5 - 11 Kärra HF 2    
02111111 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Tibro Sporthall B F12 Grp 6 Gustavsbergs IF HK 9 - 6 Kärra HF Kärra 2    
02110611 fr 02/11 15:30 fr 02/11 Stöpenhallen F11 Grp 1 Kävlinge HK 7 - 4 Kärra HF 2    
02111708 fr 02/11 16:00 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 7 IF Hallby HK 2 15 - 18 Kärra HF 3    
02110417 fr 02/11 17:00 fr 02/11 Arena Skövde B F14 Grp 2 Kärra HF 1 10 - 10 Skuru IK 2    
02110717 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Fjärilshallen F12 Grp 8 Kärra HF Kärra 1 18 - 4 Huddinge HK 1    
02110816 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Skövde HK 1 16 - 4 Kärra HF    
02110514 fr 02/11 17:30 fr 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Grp 1 Kärra HF 19 - 19 Uppsala HK 3    
02111711 fr 02/11 18:15 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 6 Skara HF 1 15 - 11 Kärra HF 2    
02110115 fr 02/11 19:00 fr 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Grp 1 Kärra HF 8 - 4 Elverum Håndball 2    
02111916 fr 02/11 19:30 fr 02/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 Kärra HF 1 26 - 13 RP IF Linköping    
02111715 fr 02/11 20:45 fr 02/11 Skara Idrottshall F16 Grp 7 Kärra HF 3 25 - 17 IFK Tumba HK    
03110700 lö 03/11 08:00 lö 03/11 Fjärilshallen F12 Grp 6 Kärra HF Kärra 2 9 - 12 Skövde HF 2    
03110802 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Rydshallen P12 Grp 3 IFK Bankeryd 6 - 6 Kärra HF    
03111102 lö 03/11 09:00 lö 03/11 Tibro Sporthall B F12 Grp 8 Alingsås HK 2 15 - 3 Kärra HF Kärra 1    
03111903 lö 03/11 09:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F13 Grp 1 IFK Bankeryd 2 2 - 8 Kärra HF    
03111004 lö 03/11 10:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F11 Grp 4 Huddinge HK 1 8 - 9 Kärra HF 1    
03111305 lö 03/11 10:30 lö 03/11 Arena Skövde C F16 Grp 7 NKIK F03 9 - 22 Kärra HF 3    
03111006 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A F14 Grp 4 Kärra HF 2 11 - 8 Alingsås HK 2    
03111806 lö 03/11 11:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 Grp 2 LUGI HF 2 8 - 8 Kärra HF 1    
03112009 lö 03/11 12:30 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F11 Grp 1 Kärra HF 2 3 - 4 Huddinge HK 2    
03111910 lö 03/11 13:00 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F16 Grp 5 IK Sävehof 2 15 - 21 Kärra HF 1    
03111011 lö 03/11 13:30 lö 03/11 Tibro Sporthall A F16 Grp 6 IFK Bankeryd 13 - 14 Kärra HF 2    
03110813 lö 03/11 14:30 lö 03/11 Rydshallen P12 B-Slutspel 1/8 Final HK Country 12 - 11 Kärra HF    
03111013 lö 03/11 15:00 lö 03/11 Tibro Sporthall A P16 Grp 1 RP IF Linköping 2 22 - 19 Kärra HF    
03111815 lö 03/11 15:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 A-Slutspel 1/16 Final VästeråsIrsta HF 1 6 - 9 Kärra HF Kärra 1    
03111916 lö 03/11 16:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F14 A-Slutspel 1/8 Final LUGI HF 1 19 - 15 Kärra HF 1    
03111817 lö 03/11 16:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F14 A-Slutspel 1/8 Final Kärra HF 2 16 - 10 Vetlanda HF 1    
03110513 lö 03/11 17:05 lö 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel 1/8 Final Kärra HF 3 14 - 12 Skuru IK 1    
03112019 lö 03/11 17:35 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 A-Slutspel 1/8 Final Kärra HF 11 - 6 HK Aranäs 2    
03110619 lö 03/11 18:00 lö 03/11 Stöpenhallen F11 A-Slutspel 1/8 Final H43 Lund HF 2 7 - 8 Kärra HF 1    
03111820 lö 03/11 18:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 1 F12 B-Slutspel 1/8 Final Kärra HF Kärra 2 11 - 8 Kävlinge HK    
03110621 lö 03/11 19:00 lö 03/11 Stöpenhallen F11 A-Slutspel 1/4 Final H43 Lund HF 1 9 - 7 Kärra HF 1    
03111320 lö 03/11 19:20 lö 03/11 Arena Skövde C F16 A-Slutspel 1/8 Final Kärra HF 1 31 - 10 Skara HF 1    
03111921 lö 03/11 19:30 lö 03/11 Skara Vilanhallen 2 F12 A-Slutspel 1/8 Final Skuru IK 1 13 - 5 Kärra HF Kärra 1    
03110924 lö 03/11 20:00 lö 03/11 Helenahallen F11 B-Slutspel 1/8 Final Alingsås HK 1 9 - 12 Kärra HF 2    
03112025 lö 03/11 20:35 lö 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 A-Slutspel 1/4 Final Kärra HF 2 19 - 11 Kungälvs HK 1    
04111700 sö 04/11 08:00 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel 1/4 Final Skövde HF 1 9 - 19 Kärra HF 1    
04111801 sö 04/11 08:35 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F13 A-Slutspel 1/4 Final Kärra HF 8 - 6 LVHK 2    
04110102 sö 04/11 09:05 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F14 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 11 - 5 Kärra HF 2    
04110502 sö 04/11 09:35 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel 1/4 Final Elverum Håndball 2 10 - 17 Kärra HF 3    
04110103 sö 04/11 09:40 sö 04/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 B-Slutspel 1/4 Final Kärra HF 20 - 9 IF Hallby HK 1    
04111003 sö 04/11 09:40 sö 04/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel 1/4 Final HK Country 1 - 5 Kärra HF 2    
04111304 sö 04/11 10:30 sö 04/11 Arena Skövde C F16 B-Slutspel 1/4 Final RP IF Linköping 16 - 6 Kärra HF 2    
04111805 sö 04/11 10:45 sö 04/11 Skara Vilanhallen 1 F13 A-Slutspel Semifinal Kärra HF 5 - 12 H43 Lund    
04110707 sö 04/11 11:45 sö 04/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Blå 8 - 3 Kärra HF Kärra 2    
04111006 sö 04/11 12:15 sö 04/11 Tibro Sporthall A F11 B-Slutspel Semifinal Kärra HF 2 4 - 7 Göksten 2    
04111306 sö 04/11 12:30 sö 04/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Semifinal Kärra HF 18 - 16 Åkersberga HK    
04110505 sö 04/11 13:30 sö 04/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F16 A-Slutspel Semifinal Kärra HF 3 7 - 15 IK Sävehof 2    
04111706 sö 04/11 13:30 sö 04/11 Skara Idrottshall F16 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 1 15 - 14 Kärra HF 1    
04111310 sö 04/11 16:00 sö 04/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Final Kärra HF 24 - 21 RP IF Linköping 3    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad Lindströms Bil